Basketbalisté Nymburka porazili Minsk, Simmons dal 35 bodů

Basketbalisté mistrovského Nymburka porazili v dnešním duelu VTB ligy běloruský Minsk 92:84 a připsali si třetí výhru v této soutěži v řadě. Výrazně se pod vítězství nymburského celku podepsal Chester Simmons, který 35 body stanovil nový rekord letošního ročníku VTB ligy.

Chester Tre Simmons

Chester Tre Simmons | Foto: David Kubíček

Utkání Nymburka na palubovce Minsku 2006, jak zní oficiální název klubu, bylo velmi vyrovnané. Hosté dobře začali a vypracovali si během poloviny utkání až devítibodový náskok. Ten ale neudrželi a do poločasu strhli domácí vedení o tři body na svou stranu.

Navrch měl Minsk i ve třetí čtvrtině duelu, výraznější náskok si ale nevytvořil, a toho dokázali Nymburští využít v poslední desetiminutovce, kde zaznamenali šňůru 18:6 a v koncovce už mohli hrát s klidem.

Skvěle se zápas vydařil americkému křídelníkovi Chesteru Simmonsovi, který stanovil nový rekord letošního ročníku VTB ligy, když zaznamenal 35 bodů. Za absolutním rekordem soutěže zaostal jen o dva body.

V tabulce skupiny B je teď Nymburk na pátém místě, Minsk naopak zůstává bez jediné výhry poslední. Další utkání čeká nymburské mužstvo v úterý, kdy v rámci Eurocupu zajíždí na palubovce nizozemského Groningenu.

VTB liga basketbalistů, skupina B:

Minsk 2006 - ČEZ Basketball Nymburk 84:92 (15:20, 39:39, 60:61)

Nejvíce bodů: Eldridge 17, Laškevič a Kudravcev po 16 - Simmons 35, Wilson 17, Benda 12, Nečas 11. Fauly: 21:25. Trestné hody: 30/23 - 24/17. Trojky: 1:7.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít