Basketbalisté Nymburka porazili Ostende a přiblížili se Eurolize

Basketbalisté Nymburka postoupili do semifinále kvalifikačního turnaje o postup do prestižní Evropské ligy. V italském Desiu vyhráli nad belgickým Ostende 83:65. O účast ve finále si zahraje český mistr s italským Cantú, které porazlo bulharským tým Academic Sofia 87:79.

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick)

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick) | Foto: David Kubíček

Nymburk začal utkání dobře a po necelých třech minutách vedl nad belgickým mistrem 10:2. Jenže Ostende začalo náskok českého týmu stahovat a před koncem úvodní čtvrtiny dokonce vedlo o jeden bod. Do druhé desetiminutovky nastoupily celky za stavu 22:22.

A opět se opakoval podobný průběh. Nymburští basketbalisté se dostali do vedení, na rozdíl od první čtvrtiny ale těsný náskok tentokrát udrželi, a v poločase tak bylo skóre 44:43. Po přestávce ale začalo přetahování o výsledek.

Ostende nepropáslo začátek třetí čtvrtiny a dlouho drželo s českým týmem krok. Závěr ale vyšel lépe Nymburku, který strhl vedení na svoji stranu a v poslední desetiminutovce ho pak zejména díky výborné obraně - soupeři umožnil jen tři body - navyšoval. Český mistr vyhrál nakonec 83:65.

Kvalifikační turnaj o Evropskou ligu basketbalistů:

Nymburk - Ostende 83:65 (22:22, 44:43, 68:62)

Nejvíce bodů: Abrams 15, Benda 14, Taylor 13, Pavkovič 10, Houška 9 - Lojeski 16, Katnič a Wright po 14, Stojič 7. Rozhodčí: Arteaga (Šp.), Dozai (Chorv.), Gkontas (Řec.). Fauly: 30:21. Pět chyb: 35. Abrams, 37. Taylor (oba Nymburk). Trestné hody: 17/11 - 27/22. Trojky: 12:3.

Cantú - Academic Sofia 87:79 (26:25, 48:47, 64:60)

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít