Basketbalisté Nymburka porazili v Evropském poháru Záhřeb 84:76

Basketbalisté Nymburka se na druhý pokus dočkali výhry v letošním ročníku Evropského poháru. Na domácí palubovce porazili Cibonu Záhřeb 84:76 a odčinili úvodní prohru v soutěži z Ostende.

Basketbalisté Nymburka porazili v Evropském poháru Záhřeb

Basketbalisté Nymburka porazili v Evropském poháru Záhřeb | Zdroj: ČTK

Nymburk přitom do utkání nevstoupil zrovna dobře, jako by se na něm podepsala právě první porážka na evropské scéně v nové sezoně a také nervozita z domácího prostředí. Cibona navíc předváděla mnohem lepší doskok, díky kterému si držela náskok.

Ve druhé čtvrtině ale zavelelo k obratu duo Rančík, Mahalbašič, a když Reynolds po skvělé individuální akci poslal Nymburk do vedení 40:31, zdálo se, že domácí se konečně rozehráli k dobrému výkonu.

Jenomže po přestávce se Cibona vrátila do hry nevídaným způsobem, během čtyř minut předvedla šňůru 15:4 a zvrátila vedení na svoji stranu.

Poté ale předvedl obrat také Nymburk, kterému pomohla i trefená trojka uzdraveného Simmonse. V závěru domácí urputně bránili náskok a připsali si první výhru v letošním ročníku Euro Cupu.

Evropský pohár basketbalistů - 2. kolo:

Skupina A:

ČEZ Basketball Nymburk - Cibona Záhřeb 84:76 (20:20, 41:35, 58:59)

Nejvíce bodů: Mahalbašič 24, R. Rančík 20, Reynolds 13 - Strawberry 18, Žižič a Blassingam 16, Šarič 13. Rozhodčí: Bissang (Fr.), Kowalski (Pol.), Milojevič (Maked.). Fauly: 21:19. Trestné hody: 24/16 - 17/11. Trojky: 8:3. Diváci: 650.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít