Basketbalisté Nymburka porazili ve VTB lize Krasnojarsk

Na domácí palubovce zvítězili Basketbalisté Nymburka v zápase VTB ligy 69:61 nad Krasnojarskem. Připsali si tak třetí výhru z osmi zápasů a zvedli si tak sebevědomí před důležitým středečním zápasem Eurocupu proti Hapoelu Jeruzalém.

Jiří Welsch (vlevo) během zápasu s Krasnojarskem

Jiří Welsch (vlevo) během zápasu s Krasnojarskem | Zdroj: ČTK

Od druhé čtvrtiny byli domácí o něco lepším týmem a získal až desetibodový náskok. O něj ale ještě před odchodem do šaten přišli a po poločase byl stav 30:27 pro Nymburk.

Ve třetí čtvrtině dokonce celek z Ruska snížil na jediný bod, ale závěrečná část vyzněla lépe pro Středočechy. Vidět byl hlavně domácí pivot Petru Benda, který se vrátil do sestavy po zranění. Ten dal osm bodů v řadě a Nymburk už náskok nepustil.

Maximum v soutěži si vylepšil mladý Tomáš Pomikálek, který pomohl svému týmu k vítězství dvanácti body. Nejlepším střelcem domácího týmu byl se čtrnácti body Mike Taylor.