Basketbalisté Nymburka postoupili do čtvrtfinále EuroCupu

Basketbalisté Nymburka se podruhé probojovali do čtvrtfinále EuroCupu. V posledním utkání osmifinálové skupiny vyhráli na palubovce francouzského Gravenilesu 91:61, museli ale potom ještě čekat na výsledek utkání mezi Rigou a Valencií. Hosté ze Španělska zvítězili 82:71 a posunuli tak do další fáze soutěže i středočeský tým.

Basketbalisté Nymburka v eurocupovém utkání s Rigou (Chester Tre Simmons, Radek Nečas, Petr Benda) | Foto: David Kubíček

Nymburk neměl pokračování v EuroCupu ve svých rukou, k případnému postupu mu totiž nemuselo stačit ani vítězství ve Francii. Středočeši totiž potřebovali i výhru Valencie v Rize. A obě podmínky se nakonec splnily.

Český tým se dostal s Graveniles v poločase do vedení o deset bodů, domácí ovšem utkání nevzdali a po přestávce dokázali rychle snížit na rozdíl jediného bodu. To ale Nymburk jakoby nabudilo, po třetí desetiminutovce bylo skóre 69:49 v jeho prospěch a o výhře bylo prakticky rozhodnuto. Nakonec mužstvo trenéra Ginzburga porazilo Gravelines 91:61 a čekalo na výsledek z Rigy.

Tam Valencie dokázala potvrdit svoji vedoucí pozici ve skupině a vyhrát i šestý zápas osmifinálové části. Utkání se ale rozhodovalo až v poslední čtvrtině. Domácí VEF totiž cítil šanci na postup a ještě v poločase vedl. Náskok ovšem nedokázal udržet, španělský celek skóre otočil a zajistil si tak vítězství 82:71, které udělalo radost také Nymburku.

Středočeský celek jde do další fáze EuroCupu ze druhé pozice, když při bodové shodě postoupil na úkor Rigy zásluhou lepší bilance ze vzájemných duelů. Ve čtvrtfinále si zahraje proti Spartaku Petrohrad, se kterým má zkušenosti z tohoto ročníku VTB ligy. Oba týmy si v této soutěži dokázaly vyhrát domácí zápasy.

Čtvrtfinálová série začíná 20. března v Pardubicích, odveta je potom na programu za další týden v Petrohradu.

Osmifinále EuroCupu: Skupina I – 6. kolo:

Gravelines - ČEZ Nymburk 61:91 (22:25, 36:46, 49:69)

Nejvíce bodů: Bokolo 14, Vaty 11, Reynolds 9 - Wilson 22, Pumprla 19, Benda a Abrams po 14. Rozhodčí: Hierrezuelo, Perea (oba Šp.), Rocha (Port.). Fauly: 12:14. Trestné hody: 8/3 - 10/8. Trojky: 6:7.

VEF Riga - Valencie 71:82