Basketbalisté Nymburka potrápili CSKA Moskva, do odvety si vezou příznivý výsledek

Čtvrtfinále VTB ligy málem nabídlo senzační výsledek. Český mistr z Nymburka se vytáhl proti šestinásobnému vítězi soutěže moskevskému CSKA. Ještě několik minut před koncem utkání vedl ruský gigant pouze o tři body, nakonec však Nymburk podlehl CSKA 87:95.

Čeští basketbalisté prohráli ve čtvrtfinále ME se Srbskem a čeká je boj o 5. až 8. místo | Zdroj: Reuters

Nymburk prohrál v základní části v Moskvě jednoznačně 68:119, tentokrát ale favorita dokonale překvapil. Proti týmu s miliardovým rozpočtem a hlavnímu favoritovi na titul ve VTB lize i Eurolize začal český mistr s velkým sebevědomím v útoku a rychle vedl 12:4 i díky osmi bodům ve velké formě hrajícího Howarda Sant-Roose.

CSKA sice šňůrou 11:2 rychle odpověděl, když se rozstřílel Cory Higgins, ale po celý první poločas držel Nymburk s domácími krok. Ve druhé části se sice zdálo, že už CSKA odskočí, ale hosté, jimž chyběli nemocní Matěj Svoboda s Vojtěchem Hrubanem, se díky Michaelu Dixonovi udrželi v kontaktu a hvězdy ruského celku trápili až do konce.

Ještě pět minut před koncem vedl CSKA o jediný bod, jenže pak se Nymburk dostal do problémů s fauly, povinně střídat museli Dixon s Chassonem Randlem a domácí to využili k získání dvouciferného náskoku.

Hosté už neměli sílu na zvrat, i tak ale Nymburk odehrál jeden z nejlepších zápasů ve své historii. CSKA už sice před třemi roky v Pardubicích jednou porazil, ale to bylo v duelu základní části, kdy ruský tým přijel bez hvězd a zápas podcenil. Tentokrát šlo o důležitý duel play off, ve kterém Nymburk donutil favorita k maximálnímu výkonu do posledních minut.

ČTK, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít