Basketbalisté Nymburka prohráli s Le Mans košem v poslední sekundě

Basketbalisté Nymburka promarnili v Eurocupu první možnost na postup ze základní skupiny. Na domácí palubovce totiž nestačili na francouzské Le Mans 69:71. Sedmnáct sekund před koncem 4. čtvrtiny dal českému mistrovi naději na výhru nebo aspoň prodloužení úspěšnou střelou za 3 body Rančík, ale necelou sekundu před vypršením normální hrací doby rozhodl o výhře hostů křídelní hráč Duggins.

Nymburská opora Radoslav Rančík hájí míč před dvojicí kyjevských hráčů

Nymburská opora Radoslav Rančík hájí míč před dvojicí kyjevských hráčů | Zdroj: ČTK

Nymburk si tak výrazně zkomplikoval naději na postup do další fáze druhé nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. V posledních dvou zápasech musí svěřenci litevského trenéra Kestutise Kemzury uhrát o jedno vítězství více než právě Le Mans, a to Nymburk ještě bude hrát s dosud neporaženým Cantú a také posledním Artlandem.

„Je to smutné, protože jsme měli osud ve svých rukou. Po tom, co jsme měli bilanci 1:3, jsme se dokázali vrátit třemi výhrami v řadě a potřebovali jsme to završit, ale to jsme neudělali. A najednou jsme se z velmi dobré pozice dostali do velmi špatné pozice. Musíme obě utkání zbylá utkání vyhrát a doufat, že oni prohrají,“ vysvětloval Jiří Welsch.

Nymburksým basketbalistům se v úvodu nedařilo na doskoku ani v bránění hvězdného Wooda a tak po pěti minutách prohrávali o 11 bodů. Díky tříbodové střelbě ale utkání brzo otočili, ale v poločase opět po zbytečných ztrátách českého šampiona mělo Le Mans k dobru náskok 7 bodů.

Středočeši dokázali nepříznivý vývoj i podruhé otočit, ve vyrovnaném závěru ale už na střelu Dugginse necelou sekundu před koncem odpověď nenašel.

„Mám pocit, že naše obrana byla slabá. Dali až moc jednoduchých košů a my hráli v útoku nekoncentrovaně. Měli jsme hodně ztrát. Asi potřebujeme lepší týmovou chemii. Kdyby nám více míčů propadlo obroučkou, možná by to vypadalo jinak, ale bohužel to tak nebylo. A my prohráli,“ říkal s 19 body nejlepší střelec utkání Radoslav Rančík.

8. kolo Evropského poháru basketbalistů:

ČEZ Basketball Nymburk - Le Mans 69:71 (17:19, 33:40, 48:49)
Nejlepší střelci: R. Rančík 19, Page 15, Simmons 14, Ilievski a Welsch po 8 - Terry 16, Duggins 13, Batista 11. Rozhodčí: Conde (Šp.), Javor (Slovin.), Tomov (Bulh.). Fauly: 23:24. Trestné hody: 15/12 - 27/20. Trojky: 9:5

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít