Basketbalisté Nymburka rozehrají čtvrtfinále EuroCupu proti Bilbau

Basketbalisté Nymburka se mohou probojovat mezi nejlepší čtyři týmy EuroCupu. K tomu ovšem potřebují ve čtvrtfinálovém dvojzápase zdolat španělské Bilbao, se kterým loni dvakrát prohráli. První utkání začíná v Pardubicích dnes ve 20:15 hod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

BK Nymburk | Foto: BK Nymburk

Nymburští basketbalisté šestkrát v řadě vybojovali mistrovský titul. Na evropské scéně se ale dlouho nemohli prosadit tak, jak by si představovali. Postup do čtvrtfinále znamená historický úspěch.

„První dva roky, co jsme hráli EuroCup, jsme vždy vypadli smolně. Takže si myslím, že ty zkušenosti se teď trošičku zúročily. I když si myslím, že jsme zase měli větší štěstí na los, na skupiny a na soupeře. Tento rok se všechno tak nasčítalo a jsme tam, kde jsme," vypočítává na křídle hrající Michal Křemen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalisté Nymburka rozehrají čtvrtfinále EuroCupu proti Bilbau

Nymburk se probojoval mezi osm nejlepších celků soutěže. Svůj úkol tedy mužstvo splnilo. S jídlem ovšem roste chuť. Pravdou ale je, že zatím nikdo příliš nahlas nehovoří o tom, co už tým dokázal.

„Ještě myslíme na další zápasy, že to pro nás neskončilo. Takže ještě se neradujeme. Myslím si, že si to nějak začneme uvědomovat asi až vypadneme nebo když postoupíme. Prostě až skončí EuroCup. Určitě úspěch, ale nevím, jestli to nějak extrémně vnímáme," řekl Michal Křemen.

Divácká pomoc

Jasné je, že proti Bilbau Nymburští nejsou favoritem. To by na druhé straně mohla být výhoda.

„Nemělo by to být nevýhodou stran určité svázanosti nebo takového pocitu zodpovědnosti. Já si opravdu myslím, že hráči by si měli tuto sérii užít. Věřím, že do ČEZ Arény přijde velký počet diváků, že to bude opět více, než tomu bylo při posledním utkání, což bylo 8 214," přeje si manažer Jiří Zídek.

Zídek zároveň věří, že fanoušci týmu výrazně pomohou. „Samozřejmě že diváci by mohli být takovým X faktorem, takovým určitým šestým pomyslným hráčem na hřišti, který by mohl našemu týmu nahrát, že by se zrodilo velké překvapení."

Také křídelní hráč Pavel Pumprla doufá v tradičně skvělou podporu z hlediště. „Myslím si, že Bilbao, to jméno které to má, a to že jsou ze Španělska, si to rozhodně tu návštěvu zaslouží."

Jenže nebude na výkonu nymburských basketbalistů už přeci jen znát únava? Na malé zápasové vytížení si totiž mužstvo trenéra Muliho Katzurina v posledních týdnech rozhodně nemůže stěžovat.

„Ten poslední měsíc hrajeme asi třikrát týdně, takže určitě to bude náročné. Naštěstí máme hodně vyrovnaných hráčů. Takže se to musí rozložit na celý mančaft," dodává Michal Křemen.

Utkání Nymburk - Bilbao začíná v pardubické ČEZ Aréně patnáct minut po dvacáté hodině. Každý koš přitom může být rozhodující. Mezi čtyři nejlepší postoupí totiž mužstvo, které bude mít ze dvou zápasů lepší celkové skóre.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme