Basketbalisté Nymburka se utkají v Euro Cupu s Crvenou Zvezdou Bělehrad

Basketbalisté mistrovského Nymburka se dnes poprvé představí ve skupině LAST 16 Euro Cupu. Jejich soupeřem bude srbský tým Crvena Zvezda Bělehrad. Na palubovce pardubické ČEZ Arény utkání začíná v 18 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

BK Nymburk | Foto: BK Nymburk

Nymburští basketbalisté už vlastně v letošní sezoně splnili svůj cíl. Tím byl postup mezi nejlepších šestnáct celků soutěže. Jenže „S úspěchem roste chuť a my cítíme šanci, že bychom mohli i v této skupině něco vyhrát a možná i postoupit. Určitě to není nepřekonatelná skupina. Týmy jsou hodně vyrovnané a bude záležet na domácích utkáních,“ uvědomuje si pivot Petr Benda.  

Sílu nymburských basketbalistů prověří také španělský klub Gran Canaria a Turk Telecom Ankara. Ale zpátky k Crvene Zvezdě. Mužstvu, se kterým se Středočeši utkali už před sezonou.  

Přehrát

00:00 / 00:00

Nymburští basketbalisté vstupují v Euro Cupu do Last 16

„Samozřejmě i když to utkání před sezónou bylo o něčem jiném, Crvene Zvezde chyběli dva, tři hráči, něco to napovědělo. Je to hodně mladý tým, který spoléhá na rychlé protiútoky. Moc se s tím nepáře v postupném útoku, snaží se co nejrychleji zakončovat a my na to musíme být připraveni, zamezit jim ten rychlý přechod a musíme se dobře vracet do obrany.“

Navíc oba celky na sebe v minulosti narazily také v tehdejším ULEB Cupu. I zkušenosti z této konfrontace se proto mohou hodit.

„Určitě, ale je to trochu jiný tým, než když jsme s nimi hráli, ale pár hrážů tam zůstalo. Crvena Zvezda je klub s velkou historií, ale poslední roky se opírá spíše o mladé hráče.“ Důležitá ale bude také aktuální forma úřadujících českých šampionů. Přelom starého a nového roku totiž Nymburk, především na domácí scéně, nezastihl v optimální pohodě.

„My jsme si prošli na začátku ledna určitým útlumem a já doufám, že po posledních výsledcích je to znát, že jsme se z toho dostali a už jsme v optimální formě,“ věří Petr Benda. Utkání basketbalového Euro Cupu mezi ČEZ Basketbal Nymburk a Crvenou Zvezdou Bělehrad začíná na pardubické palubovce v 18 hodin.

Pavel Petr, Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme