Basketbalisté Nymburka si Evropskou ligu nezahrají

Basketbalisté Nymburka se ani na třetí pokus neprobojovali do prestižní Euroligy. Český mistr prohrál v semifinále kvalifikačního turnaje v italském Desiu s domácím týmem Cantú 83:89. Středočeši tak budou hrát Eurocup, ve kterém se loni dostali do čtvrtfinále.

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick)

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick) | Foto: David Kubíček

Nymburk se dlouho nemohl prosadit proti dobré obraně loňského účastníka Euroligy a jeho hráči často stříleli z nepřipravených pozic. Domácí rychle vedli o osm bodů, ale poté se začal prosazovat nymburský rozehrávač Mike Taylor, který dovedl Nymburk k vyrovnání. Ve druhé čtvrtině se ale Cantú znovu povedlo odskočit až na devítibodový rozdíl.

Trenér Nymburka Ronen Ginzburg si poté vzal oddechový čas, který jeho svěřencům pomohl. Taylor opět úřadoval, navíc se k němu přidal i další Američan Adrian Abrams a český mistr dvanácti body v řadě skóre otočil, po prvním poločase tak vedl 44:43.

Třetí čtvrtina byla vyrovnaná až do jejího závěru, kdy se Nymburk přestal prosazovat v útoku, zatímco Cantú spadla do koše téměř každá střela. Po sérii 13:0 si vytvořilo sedmnáctibodový náskok, což bylo pro vývoj duelu rozhodující. V závěru se ještě Nymburku podařilo snížit, ale Cantú už si výhru pohlídalo. Závěrečnou minutu odehrál za italský tým i český reprezentant Jakub Kudláček, ale mezi střelce se nezapsal.

Kvalifikační turnaj o Evropskou ligu basketbalistů v Itálii - semifinále:

Nymburk - Cantú 83:89 (17:23, 44:43, 57:68)
Nejvíce bodů: Taylor a Abrams po 16, Palyza 13, Tapoutos a Naymick po 12 - Aradori 19, Smith 16, Brooks 13, Leunen 9. Rozhodčí: Běloševič (Srb.), Dozai (Chorv.), Koromilas (Řek.). Fauly: 25:23. Pět chyb: 33. Taylor - 40. Cusin. Trestné hody: 18/13 - 27/20. Trojky: 12:7