Basketbalisté Nymburka si play-off VTB ligy nezahrají

Basketbalisté Nymburka prohráli ve svém předposledním utkání ve skupině 'B' VTB ligy na palubovce ukrajinského Azovmašu Mariupol 76:85. Už tak nemají šanci postoupit do vyřazovacích bojů. V tabulce obsadí sedmé místo.

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick)

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick) | Foto: David Kubíček

Nymburk si v minulém utkání uchoval šanci na postup zásluhou senzačního vítězství nad CSKA Moskva. To ale nedokázal v Mariupolu zopakovat. V závěru první čtvrtiny si domácí ukrajinský celek vybudoval až sedmibodový náskok a nakonec vedl 19:15.

Ve druhé desetiminutovce ale Nymburk dokázal skóre otočit a do šaten šel s těsným náskokem 39:37. Jenže třetí část hry se hostům vůbec nepovedla. Přestala se jim dařit střelba, Azovmaš rychle vyrovnal a výsledkem bylo jeho vedení o deset bodů.

Přes veškerou snahu už české mužstvo nenašlo sílu na obrat. Necelé dvě minuty před koncem sice dokázalo snížit náskok soupeře na pouhé čtyři body, Mariupol si ale závěr bezpečně pohlídal a vyhrál 85:76.

Nymburk už tak nemá před posledním utkání šanci dostat se na nejméně čtvrté místo, které zaručuje postup do vyřazovacích bojů a obsadí ve skupině sedmou příčku.

Utkání VTB ligy basketbalistů - skupina B:

Azovmaš Mariupol - ČEZ Basketball Nymburk 85:76 (19:15, 37:39, 62:52)
Nejvíce bodů: Crispin 22, Ewing a Hunter po 16, Drozdov 11, Rančík 10 - Lawrence 13, Abrams 11, Sokolovský 10, Wilson 9. Fauly: 22:19. Trestné hody: 25/20 - 20/13. Trojky: 5:13.

8. Jenisej Krasnojarsk 15 3-12 18
9. Minsk 2006 15 1-1416

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít