Basketbalisté Nymburka si zahrají o desátý mistrovský titul v řadě

Jedenácté ligové finále po sobě si zahrají basketbalisté Nymburka, kteří v něm budou zároveň usilovat o zisk desátého titulu v řadě. Ve třetím semifinále totiž porazili Pardubice vysoko 90:57 a celou sérii vyhráli 3:0 na zápasy.

Hráči Nymburka se v čele s Radoslavem Rančíkem (uprostřed) na konci zápasu loučí s diváky | Zdroj: ČTK

Nymburk šel na pardubické palubovce za jasným vítězstvím od prvních minut, ve druhé čtvrtině si vybudoval dokonce až devatenáctibodový náskok.

Ten domácí dokázali stáhnout v polovině třetí desetiminutovky na rozdíl 11 bodů, ale na víc už nestačili. Poté totiž zaúřadoval znovu mistrovský celek, který si připsal patnáctibodovou šňůru a prakticky rozhodl o jednoznačné výhře.

Nejlepším střelcem zápasu byl se 16 body pivot Pavel Houška, který k nastříleným bodům přidal také sedm doskoků. Z pardubického týmu nepřekonal hranici 10 bodů nikdo.

Nymburk teď čeká na svého finálového soupeře, který vzejde ze semifinálové bitvy mezi Prostějovem a Ostravou, kde je stav série vyrovnaný 1:1.

Semifinále play-off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:

Nymburk - Pardubice 90:57 (24:13, 45:32, 66:48)

Nejvíce bodů: Houška 16, Carter, Efevberha, Rančík a Welsch všichni 11 - Peterka 9, Bohačík 8, Muirhead a Peterka po 7. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Matějek. Fauly: 21:23. Trestné hody: 21/15 - 23/16. Trojky: 9:7. Konečný stav série: 3:0.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít