Basketbalisté Nymburka vedou ve finále nad Prostějovem už 2:0

Nymburští basketbalisté jsou zase o krok blíž devátému mistrovskému titulu v řadě. Ve druhém finále deklasovali Prostějov 88:58, a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou už 2:0 na zápasy.

Nymburský Radek Nečas brání Travise Petersona z Prostějova ve finále basektbalové ligy | Zdroj: ČTK

Zatímco v prvním duelu Středočeši museli dohánět manko soupeře, v odvetě na vlastní palubovce měli ve své režii celé utkání od samotného začátku.

Rozhodující se ukázala být druhá čtvrtina, ve které Hanáci nezachytili tempo domácích, utržili šňůru 1:20, ztráceli rázem 28 bodů, a bylo tak v podstatě po zápase.

V druhém poločase se sice hra vyrovnala, do značné míry možná i proto, že Nymburku už stačilo pouze kontrolovat svůj náskok. Ten se nakonec zastavil na třiceti bodech.

Nymburk - Prostějov 88:58 (26:17, 53:27, 71:47)
Nejvíce bodů: Křemen 18, Pumprla 12, Lenzly 11, Benda a Nečas po 10 - Smith 15, Bratčenkov 9, Bohačík 7. Rozhodčí: Vyklický, Macela, Vondráček. Fauly: 19:22. Trestné hody: 27/15 - 15/7. Trojky: 5:7. Stav série: 2:0.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít