Basketbalisté Nymburka vyhráli 12. titul v řadě, Děčín porazili o 37 bodů

V nejkratším možném čase ukončili hráči ČEZ Basketball Nymburk finálovou sérii české nejvyšší soutěže. Ve třetím zápase porazili BK Děčín 96:59 a svou dominanci v domácím basketbalu protáhli už na 12 sezon.

Nymburští fanoušci mají důvod k oslavě, jejich tým získal další titul

Nymburští fanoušci mají důvod k oslavě, jejich tým získal další titul | Zdroj: ČTK

„Nymburk je o třídu někde jinde než ostatní týmy, samozřejmě jsme to museli prokázat. Člověk chce vyhrát, proto to hraju, jinak bych už dáno skončil. Tenhle titul mi chyběl do sbírky a jsem rád, že ho mám. Rozhodně ho oslavím,“ řekl na začátku oslav nymburský Luboš Bartoň.

Diváci v nymburském sportovním centru byli svědky exhibice, hráčům Děčína už po těžkém programu posledních dní docházely síly a suverénní Nymburk až téměř do konce navyšoval své vedení. Rozdíl ve skóre se zastavil na 37 bodech a díky výhře 3:0 Středočeši znovu slaví titul.

Úvod zápasu byl vyrovnaný jen do úvodu 6. minuty, kde děčínský Tomáš Vyoral vyrovnal na 8:8, pak ale hosté začali podléhat agresivní obraně Nymburka a do konce první čtvrtiny zaznamenali pouhé 3 body, favorit série si díky rychlým útokům vytvořil devítibodový náskok.

Velký rozdíl byl hlavně v úspěšnosti střelby. Během prvního poločasu držel Nymburk úspěšnost nad 60 procenty a neustále zvyšoval své vedení, povedený závěr druhé čtvrtiny už připomínal exhibici, obhájce titulu v něm odskočil na 44:22, dalších 13 bodů přidal ke svému vedení ve 3. čtvrtině.

Děčín finále oživil, ale dnes tahal nohy, všiml si nymburský asistent Růžička

Tohle nikdy neomrzí. ČEZ BASKETBALL NYMBURK SLAVÍ PODVANÁCTÉ V ŘADĚ TITUL MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY. Třetí finále...

Posted by Basketball Nymburk on 20. květen 2015

Pavel Budínský, hlavní trenér Nymburka, nabádal své svěřence k větší aktivitě marně, hosté se nedokázali prosadit v útoku a před vlastním košem nestíhali rychlé kombinace. Stobodové hranice se sice hala nedočkala, oslavy titulu vypukly po výhře 96:59.

Středočeši na domácí palubovce neprohrávají. Kromě dvanáctého titulu v řadě byl motivací také konec náročné sezony, dnešní finále bylo pro Nymburk 79. zápasem během posledních měsíců.

V prvním finálovém zápase před týdnem vyhrál Nymburk 69:64, druhý souboj na zimním stadionu v Děčíně, kam přišlo rekordních 4850 diváků, ovládli obhájci titulu 87:61.

Finále play-off ligy basketbalistů - 3. zápas:
Nymburk - Děčín 96:59 (20:11, 44:22, 71:36)
Nejvíce bodů: Welsch 13, Burns 12, Raivio 11, Kříž a Simmons po 10 - Vyoral 17, Kaša 9, Jelínek 8, Bosák 7. Fauly: 10:19. Trestné hody: 17/12 - 4/4. Trojky: 12:9. Doskoky: 32:29. Konečný stav série: 3:0.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít