Basketbalisté Nymburka vyhráli v poháru i podruhé

Basketbalisté Nymburka zvítězili i ve svém druhém utkání v novém ročníku Eurocupu. V pardubické ČEZ aréně porazili nizozemský Groningen 93:60 a přiblížili se k postupu ze skupiny. Naopak se nedařilo Prostějovu, který podlehl ve 3. kole Vyzývacího poháru francouzskému Roanne těsně 85:87.

Nymburský basketbalista Chester Simmons (vlevo) v souboji s Theeuwkensem z Groningenu | Zdroj: ČTK

Nymburku by měla k postupu do další fáze Eurocupu stačit jedna výhra z posledních čtyř zápasů. Ten další čeká českého mistra za týden v Litvě proti Rudupisu Prienai.

Nymburk nezačal dobře, v prvních pěti minutách zaznamenal pět ztrát a nedával koše z jasných pozic pod košem. Hosté toho využili a v osmé minutě vedli 20:10. Poté se domácí především zásluhou Američana Simmonse zvedli a na začátku druhé čtvrtiny se poprvé dostali do vedení. V poločase i díky dalšímu Američanovi Neynickovi vedli o sedm bodů.

Do druhého poločasu vstoupil Nymburk špatně, ale rozehrávač Abrams proměnil tři koše za tři body a uržel domácím vedení. Poté se rozehrál i Pumprla, který si nakonec připsal dvanáct bodů, sedm doskoků a pět asistencí. Závěrečnou čtvrtinu už Nymburk ovládl a nakonec zvítězil o třiatřicet bodů.

Prostějov srazila nevydařená střelba v úvodu zápasu, kdy na svůj první koš čekal čtyři minuty. Po sedmi minutách vedlo Roanne 13:3. Prostějov se poté zvedl a po 15 minutách prohrával pouze o dva body. Ve druhém poločase ale postihl domácí další výpadek a po půlhodině zápasu prohrával o patnáct bodů.

V závěru se Prostějov nadechl k velkému náporu a devatenáct sekund před koncem snížili na rozdíl jediného bodu. Víc už ale nestihli.

Evropský pohár ULEB - 2. kolo, skupina C:

ČEZ Nymburk - Groningen 93:60 (17:20, 41:34, 65:55)

Nejvíce bodů: Simmons a Abrams po 18, Wilson, Pumprla a Lenzly po 12 - Bell 18, Wesby 11. Rozhodčí: Zamojski (Pol.), Lovsyn (Slovin.), Ozolš (Lot.). Fauly: 17:17. Trestné hody: 10/6 - 15/9. Trojky: 13:5. Diváci: 1000

Vyzývací pohár - 3. kolo, skupina C:

BK Prostějov - Chorla Roanne 85:87 (10:18, 34:40, 49:63)

Nejvíce bodů: Smith 19, Pandula 16, Venta 15, Slezák 13 - Holland 29, Barrett 18, Nsonwu 11. Rozhodčí: Demetriou (Kypr), Barth (Něm.), Ovinov (Rus.). Trestné hody: 18/14 - 23/18. Fauly: 23:23. Trojky: 11:9. Diváci: 550