Basketbalisté Nymburka vykročili za sedmým titulem vítězně

Nymburk, mistr posledních šesti ročníků basketbalové Mattoni NBL, vykročil vítězně za obhajobou titulu. V úvodním finálovém duelu zdolal Prostějov 85:70 a vede 1:0 na zápasy. Druhé utkání se hraje zítra znovu na palubovce středočeského týmu.

Basketbalový míč | Foto: basketskup.cz

ČEZ Nymburk - BK Prostějov 85:70 (23:23, 41:39, 66:51)

Vítězství Nymburka v prvním finálovém utkání se nerodilo lehce. Prostějov totiž přijel na palubovku středočeského týmu ofenzivně naladěný a zejména v první polovině zápasu domácí obranu hodně trápil. Výsledkem tak bylo vyrované poločasové skóre 41:39.

V závěrečných dvou čtvrtinách ale Nymburk výrazně zabral. Během třetí části hry se dostal zlepšenou ofenzivou do patnáctibodového vedení a třebaže hosté nesložili zbraně, výrazněji zdramatizovat utkání se jim už nepodařilo. Nejlepšími střelci byli na domácí straně Benda s dvaceti body, v prostějovském dresu si připsal na své konto Veikalas osmnáct bodů.

Nejvíce bodů: Benda 20, Lenzly a Lewis po 12, Slezák 11, Pumprla 10 - Veikalas 18, Lawrence 10, Chán a Landry po 8. Rozhodčí: Dolinek, Zachara, Galajda. Trestné hody: 33/27 - 21/13. Fauly: 22:26. Pět chyb: Chán. Trojky: 2:7. Diváci: 900. Nejlepší hráč: Slezák. Stav série: 1:0.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít