Basketbalisté Nymburka začali čtvrtfinále s Bilbaem prohrou

Hráči týmu ČEZ Nymburk úvodní zápas čtvrtfinále basketbalového EuroCupu proti Bilbau i přes nadějný průběh nezvládli a prohráli 47:59. Odveta se hraje na palubovce španělského týmu 31. března.

Nymburský Petr Benda (vpravo) blokuje Javi Rodrigueze z Bilbaa

Nymburský Petr Benda (vpravo) blokuje Javi Rodrigueze z Bilbaa | Zdroj: ČTK

ČEZ Nymburk - Bilbao Basket 47:59 (18:15, 32:22, 42:35)

Za podpory olympijské vítězky Martiny Sáblíkové ovládli basketbalisté Nymburka první půli a vedli 32:22. Těžili hlavně z dobré práce v obraně a také z úspěšných útočných doskoků. Po přestávce Španělé přidali na důrazu a především zpřesnili střelbu. Přesto Nymburk až do poslední desetiminutovky držel vedení na své straně. Jenže ve 33. minutě hosté srovnali na 42:42 a když ovládli i závěr zápasu, získali do odvety k dobru dvanáct bodů.

Nejvíce bodů: Lewis 17, Pumprla 9, Ricci 7, Benda 6 - Moiso 11, Banič a Warren po 10. Rozhodčí: Muzakis (Řec.), Cmikiewicz (Pol.), Herceg (Chorv.). Fauly: 18:17. Trestné hody: 9/5 - 17/12. Trojky: 8:3. Diváci: 7520.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít