Basketbalisté Nymburka začali finálovou sérii vítězstvím

Favorit mužské basketbalové extraligy začal finále vítězstvím. Nymburk zdolal v úvodním finále Prostějov a v sérii se ujal vedení. Druhý zápas je na programu zítra ve 20:00.

Basketbalisté Nymburka na tréninku - Pavel Pumprla, Michal Křemen, Eugene Lawrence | Foto: David Kubíček

Jako kdyby ale úřadující mistr zapomněl, že proti němu stojí velmi kvalitní tým. V úvodu se domácí nedostali do velkých šancí a Prostějov po dvou trojkách Smithe vedl po první čtvrtině o devět bodů.

Ale poté Nymburk vyrovnal vývoj skóre a ve třetí čtvrtině prakticky rozhodl o svém vítězství sériií čtrnácti bodů v řadě.

Nymburk - Prostějov 75:66 (16:25, 43:41, 66:52)

Nejvíce bodů: Simmons 13, Benda 12, Pumprla 10 - Cadri-Nicholson 15, Smith 12, Pandula 10. Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Hošek. Trestné hody: 20/8 - 23/13. Fauly: 21:23. Trojky: 3:5.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít