Basketbalisté Nymburka získali desátý ligový titul v řadě

Basketbalisté Nymburka potvrdili pozici jasného favorita a podesáté v řadě se stali českými mistry. Ve třetím zápase finále Mattoni NBL vyhráli v Prostějově 95:70. Čtvrtý duel už se na žádost prostějovského týmu hrát nebude, po jeho kontumaci tak Středočeši sérii ovládli 4:0.

Basketbalisté Nymburka Petr Benda, Radek Nečas a Jiří Welsch slaví ligový titul

Basketbalisté Nymburka Petr Benda, Radek Nečas a Jiří Welsch slaví ligový titul | Zdroj: ČTK

Nymburk kraluje české lize nepřetržitě od sezony 2004/2005, v posledních čtyřech letech hrál ve finále vždy s Prostějovem. Svůj první titul v české lize vybojoval Jiří Welsch, který posílil Nymburk v této sezoně.

"Je to speciální pocit. Samozřejmě, že Nymburk je v české lize dominantní, ale my jsme nevyhráli, protože máme nejvyšší rozpočet, ale protože jsme tvrdě pracovali a jsme dobří hráči. A hlavní odměna je pocit vítězství," řekl po zápase Jiří Welsch.

Domácí nastoupili k třetímu zápasu opět jen se sedmi hráči, s favoritem držel krok šest minut do stavu 15:15. Poté Nymburk přidal na rychlosti, agresivitě a přesnosti střelby a po první čtvrtině vedl 34:17. Poté dostali na straně hostů příležitost i další hráčky z lavičky. Po prvním poločase vedl Nymburk o 23 bodů.

00:00 / 00:00

S basketbalistou Nymburka Jiřím Welschem mluvil po zisku ligového titulu Tomáš Minarčík

Ve druhé půli hosté polevili, ale svůj náskok bez problémů kontrolovali, nakonec vyhráli 95:70 a mohli slavit jubilejní desátý titul.

"Je to samozřejmě nestandardní situace, na druhou stranu chápu žádost Prostějova. Potvrdily se obavy, že Prostějov nebude schopný zvládnout v tak malém počtu hráčů zápasové tempo. Ale jsem na sto procent přesvědčený, že bychom byli mistři i po čtyřech zápasech," dodal Jiří Welsch.

Finále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:

BK Prostějov - ČEZ Basketball Nymburk 70:95 (17:34, 39:62, 57:80)

Nejvíce bodů: Bohačík 16, Slezák 15, Švrdlík 13, Kohout 10 - Nečas a Carter po 12, Rančík 11, Benda 10. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Vondráček. Fauly: 13:16. Trestné hody: 10/6 - 12/8. Trojky: 6:7. Konečný stav série: 0:4 (po kontumaci čtvrtého utkání)