Basketbalisté Oklahomy kráčí do finále NBA, nad San Antoniem vedou 3:2

Basketbalistům Oklahomy chybí jediné vítězství k postupu do finále play-off NBA. V pátém utkání finále Západní konference porazili City Spurs 108:103 a otočili stav série na 3:2, navíc se jim podařilo utnout domácí neporazitelnost San Antonia.

Oklahoma City Thunder's Kevin Durant (R) drives round a screen set by teammate Kendrick Perkins (L) as Los Angeles Lakers' Metta World Peace defends during Game 2 of the NBA Western Conference semi-finals in Oklahoma City, Oklahoma May 16, 2012 | Zdroj: Reuters

Spurs byli od počátku utkání horším týmem a nepomohlo jim ani 34 bodů Manua Ginobiliho, který nastoupil po dlouhé době v základní sestavě. Hostující tým vedl Kevin Durant, který si připsal 27 bodů, z nichž 22 dal ve druhé půlce zápasu.

Kouč Oklahomy Scott Brooks si pochvaloval komplexní týmový výkon, hráči z lavičky totiž přestříleli tu soupeřovu 40:22. V šestém utkání, které může být zároveň posledním v Západní konferenci, bude mít Oklahoma výhodu domácího prostředí.

Spurs poprvé za celou sezonu prohráli tři utkání po sobě, před touto černou sérií měli dvacetizápasovou vítěznou šňůru. V podobné situaci jako teď byli i před osmi lety v semifinále Západní konference, když vedli nad Los Angeles Lakers 2:0, ale nakonec vypadli.