Basketbalisté Oklahomy srovnali stav finálové série se San Antoniem na 2:2

Basketbalisté Oklahomy i podruhé využili domácího prostředí a porazili San Antonio ve finále Západní konference 109:103, čímž vyrovnali stav série na 2:2. K výhře domácích přispěl 36 body Kevin Durant, polovinu z nich nastřílel v poslední čtvrtině.

Oklahoma City Thunder's Kevin Durant (R) drives round a screen set by teammate Kendrick Perkins (L) as Los Angeles Lakers' Metta World Peace defends during Game 2 of the NBA Western Conference semi-finals in Oklahoma City, Oklahoma May 16, 2012 | Zdroj: Reuters

San Antonio se o jiný výsledek připravilo právě v poslední čtvrtině. Před ní prohrávalo sice jen o dva body, když během třetího dějství smazali patnáctibodové manko, jenomže v závěrečné desetiminutovce nedokázali uhlídat útok domácích – zejména Kevina Duranta, který nastřílel ve čtvrté čtvrtině 18 bodů.

Vedle Duranta zazářil v domácím dresu také španělský pivot Serge Ibaka, který si připsal 26 bodů, když trefil všech svých 11 pokusů z pole. Dohromady trefila Oklahoma 22 z 25 pokusů z pole.

V dresu Spurs byl nejlepším střelcem Tim Duncan s 21 body, nedařilo se Tonymu Parkrovi, který dal jen 12 bodů. Oklahoma byla lepší i na doskocích, navíc si připsala 27 asistencí.

Další utkání je na programu v noci na úterý, série se za vyrovnaného stavu vrací do San Antonia.