Basketbalisté Oklahomy vedou v 1. kole play-off NBA nad Dallasem 2:0

Vedení 2:0 na zápasy se v prvním kole play-off NBA ujali basketbalisté Oklahomy, kteří podruhé porazili Dallas, tentokrát 102:99. Dvouzápasové vedení má také Miami, které hraje s New Yorkem, sérii Indiany s Orlandem je vyrovnaná 1:1.

New York Knicks forward Carmelo Anthony (R) defends against Miami Heat forward LeBron James in the first quarter of Game 2 of their first round NBA Eastern Conference basketball playoffs in Miami | Zdroj: Reuters

Oklahoma vstoupla do utkání velmi dravě a v půlce druhé čtvrtiny měla šestnáctibodový náskok. Pak na palubovce zaúřadoval Dirk Nowitzki a dostal Dallas zpět do hry. Ve druhé půli šli Mavericks dokonce do vedení, které drželi ještě v poslední minutě.

Pak ale proměnil dva trestné hody Kevin Durant, definitivní podobu dal výsledku nejlepší náhradník sezony James Harden. Dallas se ještě pokoušel poslat zápas do prodloužení, jenomže Jason Terry minul v závěrečných vteřinách dva trojkové pokusy.

Miami se vedení 2:0 v sérii ujalo po vítězství nad New Yorkem 104:94. Zápas byl tři čtvrtiny vyrovnaný, v poslední desetiminutovce ale Heats předvedli svou útočnou sílu a dovedli utkání k vítěznému konci. New York prohrál v play-off už dvanácté utkání v řadě.

Indiana srovnala stav série na 1:1, když na domácí palubovce porazila Orlando 93:78. Rozhodující byla třetí desetiminutovka, v níž Indiana nastřílela 25 bodů, zatímco Magic pouhých pět.

1. kolo play off NBA:

Východní konference - 2. zápasy:

Miami - New York 104:94 (stav série 2:0), Indiana - Orlando 93:78 (stav série 1:1).