Basketbalisté Oklahomy zastavili vítězné tažení San Antonia

Basketbalisté San Antonia prohráli ve třetím finále Západní konference s Oklahomou 82:102, skončila tak jejich dvacet zápasů trvající vítězná šňůra a Thunder snížili stav série na 1:2. Spurs prohráli poprvé za posledních padesát dní.

Oklahoma City Thunder's Kevin Durant (R) drives round a screen set by teammate Kendrick Perkins (L) as Los Angeles Lakers' Metta World Peace defends during Game 2 of the NBA Western Conference semi-finals in Oklahoma City, Oklahoma May 16, 2012 | Zdroj: Reuters

Oklahoma se oproti předchozím dvou finálovým duelům mohla více opírat o obranu, na kterou San Antonio marně hledalo od druhé čtvrtiny recept. Navíc hráli Thunder kolektivně v útoku, což se projevilo zejména ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli 32:17.

Vypracovaný náskok už pak domácí nepustili. Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body Kevin Durant, kterého podpořil jinak spíše defenzivní hráč Thabo Sefolosha, jenž si připsal 19 bodů a šest získaných míčů.

Zápas se naopak nevydařil Russellu Westbrookovi, který si připsal jen 10 bodů. V dresu San Antonia byl nejlepším střelcem Tony Parker s 16 body.