Basketbalisté Pardubic postoupili do osmifinále VP, Prostějov vypadl

Basketbalisté Pardubic postoupili do osmifinálové fáze Vyzývacího poháru, když posledním utkání skupiny C porazili na domácí palubovce ukrajinské Hoverly 77:76. Z Vyzývacího poháru už naopak vypadl Prostějov, který podlehl francouzskému Roanne 70:87.

Basketbalový míč. Ilustrační foto

Basketbalový míč. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Utkání mezi Pardubicemi a Hoverly se přitom pro východočeský tým nevyvíjelo dobře, ukrajinské mužstvo dokázalo několikrát utéct až na rozdíl deseti bodů. Svěřenci trenéra Jana Slowiaka se ale vždy dokázali na soupeře dotáhnout.

V dramatickém závěru prokázaly pevnější nervy Pardubice, když Muirhead proměnil oba trestné hody a ukrajinskému týmu už nezbyl čas na odpověď.

V další fázi se Pardubičtí utkají se španělskou Fuenlabradou, Besiktasem Istanbul a Nižním Novgorodem.

Ve druhém zápase držel Prostějov s Roanne krok jen do poločasu, po pauze Francouzi využili přesné střelby za tři body a lepší obranné fáze. Poslední čtvrtinu dokonce domácí vyhráli 26:15, celkově porazili Prostějov 87:70. Ve Vyzývacím poháru tak český celek končí.

Vyzývací pohár basketbalistů, 6. kolo:

Skupina C:

BC Hoverla - BK Pardubice 76:77 (21:16, 40:35, 63:55)

Nejvíce bodů: Walker 17, Greene 16, Swanson 11, Tiggs 10 - Arnold 24, Bohačík 14, Hampton 13, Muirhead a Pospíšil po 8. Rozhodčí: Gudas (Lit.), Papapetru (Řec.), Putěnko (Rus.). Trestné hody: 18/13 - 21/18. Fauly: 21:20. Trojky: 7:3. Diváci: 840.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít