Basketbalisté porazili Japonce a postoupili do semifinále kvalifikace o OH

Čeští basketbalisté dnes potvrdili roli favoritů a ve druhém zápase kvalifikace o olympijské hry v Riu porazili Japonce 87:71. Češi tak napravili včerejší porážku s Lotyšskem a postoupili do semifinále kvalifikačního turnaje. V pátečním boji o finále narazí na domácí Srby.

Čeští basketbalisté zdolali Japonce a postoupili do semifinále kvalifikačního turnaje | Zdroj: ČTK

Čeští basketbalisté vstoupili do dnešního duelu velmi slibně, když se rychle ujali vedení 9:2. Poté sice Japonci bodové manko postupně stáhli až na rozdíl jednoho bodu, ale závěr první desetiminutovky opět patřil Čechům, kteří první čtvrtinu vyhráli 23:12.

Dobrá hra českého výběru pokračovala i ve druhé čtvrtině. Čechům se dařilo ve většině herních činností, včetně střelby z dálky, takže se jejich náskok zvyšoval. První poločas nakonec svěřenci Ronena Ginzburga ovládli 48:35.

Japoncům se nedařilo náskok českého týmu snižovat ani po poločase, takže s přibývajícími minutami bylo zřejmé, že skóre zápasu neotočí.

Češi nakonec zápas dovedli do vítězného konce v poměru 87:71. Nejvíce bodů dnes v českém dresu zaznamenal Lukáš Palyza, jenž svůj výborný individuální výkon podpořil 22 body.

Basketbalisté České republiky v semifinále kvalifikačního turnaje narazí na favorizované Srby, kteří se navíc budou moci spolehnout na výhodu domácího prostředí.

Japonci na turnaji končí, zatímco druhou semifinálovou dvojici tvoří výběry Lotyšska a Portorika.

Utkání basketbalistů ve skupině B kvalifikačního turnaje v Bělehradu o postup na olympijské hry:
ČR - Japonsko 87:71 (23:14, 48:35, 69:51)
Nejvíce bodů: Palyza 22, Satoranský 11, Pumprla 9, Veselý, Benda a Auda po 8 - Cudži 18, Hiedžima 16, Takeuči 13. Fauly: 16:19. Trestné hody: 12/4 - 14/10. Trojky: 9:9. Doskoky: 43:35.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít