Basketbalisté Prostějova i Nymburku v evropských pohárech prohráli

Basketbalisté Prostějova prohráli v utkání osmifinálové skupiny Vyzývacího poháru v ruském Krasnodaru a obsadili nepostupové třetí místo. Neuspěl ani Nymburk, který nestačil na italskou Casertu a rozloučil se s pohárem ULEB.

BK Prostějov x Basketbal Svitavy

BK Prostějov x Basketbal Svitavy | Foto: BK Prostějov

Prostějov se v přímém souboji utkal o druhé postupové místo, ale ve vyrovnaném utkání nakonec na palubovce ruské Kubaně podlehl. Obsadil tak nepostupové třetí místo. Českým basketbalistům nevyšel zejména vstup do utkání, když už ve čtvrté minutě prohrávali o jedenáct bodů.

Přesto ještě v průběhu prvního poločasu prostějovští nejenže vyrovnali, ale dostali se ještě do čtyřbodového vedení. Posledních sedm minut první půle však patřili zcela domácím, kteří si vypracovali šestnáctibodový náskok. Ve druhé půli se Prostějov ještě jednou vzchopil, ale na vítězství už to nestačilo.

Utkání osmifinálové části Vyzývacího poháru basketbalistů - skupina L:

Lokomotiv Kubaň - BK Prostějov 90:76 (21:20, 50:34, 66:61)
Nejvíce bodů: Wilkinson 25, Massey 18, Tucker 11, Šeleketo 10 - Šležas 17, Veikalas 15, Landry 10. Trestné hody: 14/10 - 19/16. Fauly: 21:18. Trojky: 4:6.

Tabulka:
1. Kubaň 6 4-2 465:425 10
2. Ostende 5 4-1 388:365 9
3. Prostějov 6 2-4 483:495 8
4. Zadar 5 1-4 391:442 6

Nymburk se ani v šestém utkání Evropského poháru ULEB nedočkal vítězství. O výsledku v italské Casertě rozhodla poslední čtvrtina, kterou hosté prohráli o jedenáct bodů. Před tím však český tým dokázal smazat třináctibodové manko.

Na další bodový trhák svého soupeře už ovšem zareagovat nedokázal, i když ještě pět minut před koncem utkání vedl. Pak však domácí zaznamenali šňůru čtrnácti bodů a rozhodli o svém vítězství.

6. kolo osmifinále Evropského poháru ULEB basketbalistů - skupina K:

Caserta - ČEZ Nymburk 88:80 (24:24, 51:38, 64:67)
Nejvíce bodů: Ere 15, Colussi 13, Di Bella 12, Koszarek a Williams po 11 - Nissim 22, Christmas 14, Nečas a Sokolovský po 10. Rozhodčí: Cmikiewicz (Pol.), Lovsyn (Slov.), Lopés (Port.). Fauly: 15:22. Trestné hody: 24/20 - 11/11. Trojky: 6:9.