Basketbalisté Prostějova rozdrtili v úvodním semifinále Děčín

Prostějovští basketbalisté dokonale využili výhodu domácího prostředí a vedou nad Děčínem v semifinále 1:0 na zápasy po výhře 93:60. Série hraná na tři vítězná utkání se přesouvá na sever Čech, kde bude pokračovat v pátek.

Basketbal. Ilustrační foto

Basketbal. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Hostující hráči po první desetiminutovce sice vedli, ale po změně stran začali pomalu ztrácet především kvůli zhoršující se úspěšnosti střelby. Neprospělo jim ani, že jejich klíčoví hráči Sanders a Jukb Houška si přivodili drobná zranění. O poločase tak vedli Orli o šest bodů.

Ve druhé půli patřila palubovka už jen jednomu mužstvu. Budínského parta nehrála kolektivně, kazila jednoduché přihrávky a jejich obrana připomínala cedník. Zato basketbalistům Prostějova, kterým série 19:5 výrazně zvedla sebevědomí, začaly padat i takřka neuvěřitelné střely. Rozdíl ve skóre tak narostl na 20 bodů.

Dařilo se zejména Pavlu Slezákovi, který celkově zaznamenal 22 bodů a proměnil 4 ze 6 trojkových pokusů, navíc přidal 4 získané míče. Do dvouciferných čísel se dostali další čtyři domácí basketbalisté.

Na straně poražených se obstojně prezentoval jen Luboš Stria. Na konci utkání už oba trenéři šetřili opory a tak si zahráli i hráči, kteří by se za normálních okolností na hřišti neobjevili. I šestý vzájemný zápas v nejvyšší soutěži v této sezoně tak vyhrál domácí tým.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 1. zápas:

Prostějov - Děčín 93:60 (15:19, 40:34, 69:47)

Nejvíce bodů: Slezák 22, Peterson 16, Cadri-Nicholson 13, Smith a Venta po 11 - Stria 15, P. Houška 13, Burke 9. Rozhodčí: Paulík, Hruša, Macela. Trestné hody: 22/18 - 14/10. Fauly: 15:20. Trojky: 9:4

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít