Basketbalisté San Antonia jsou jediný krok od zisku titulu pro krále NBA

Basketbalistům San Antonia schází jediné vítězství k zisku titulu pro nejlepší mužstvo NBA. V pátém zápase finálové série Spurs porazili Miami 114:104 a ujali se vedení 3:2 na zápasy. Konečná korunovace pro krále nejkvalitnější basketbalové ligy světa se tak může konat už v úterý, kdy je na programu šesté utkání.

Basketbalisté San Antonia (v bílém) porazili v pátém utkání fiinálové série celek Miami 114:104 | Zdroj: Reuters

Nejlepším mužem zápasu byl s 26 body Tony Parker ze San Antonia, který do utkání nastoupil navzdory problémům se stehenním svalem. I přes nepříjemné zdravotní trable se však stal hlavním strůjcem vítězství svého celku. Skvělý výkon předvedl také Manu Ginobili, jenž se prezentoval 24 body a 10 asistencemi.

Nejzásadnější momenty v souvislosti s konečným výsledkem se udály už v první čtvrtině, ve které hostující Miami nedokázalo odolávat dobře hrajícímu soupeři. San Antonio vyhrálo první část hry poměrem 32:19 a udělalo první krok k zisku finálového mečbolu.

Ve zbytku duelu se hra značně vyrovnala, Heat se na své na své protivníky bodově téměř dotáhli. Ve třetí čtvrtině byl rozdíl ve skóre o jediný bod pro Spurs. Povedená pětiminutovka v závěru předposlední části ale znovu přinesla bodový rozdíl ve prospěch domácích.

Ti už ve zbytku zápasu nedovolili celku z Floridy dostat se zpátky do zápasu a nakonec zvítězili 114:104. Konec finálové série se bude tým LeBrona Jamese snažit odvrátit v úterním klání, které se odehraje na palubovce Miami.

Play off NBA, finále - 5. zápas:

San Antonio - Miami 114:104 (32:19, 61:52, 87:75)

Nejvíce bodů: Parker 26, Ginobili a Green po 24, Duncan 17, Leonard 16 - Wade a James po 25, Allen 21, Bosh 16. Trestné hody: 26/21 - 23/19. Fauly: 21:24. Trojky: 9:11. Diváci: 18 581. Stav série: 3:2.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít