Basketbalisté San Antonia se v NBA na postup do 2. kole play-off moc nenadřeli

Pouhé čtyři zápasy stačily basketbalistům San Antonia k postupu do 2. kola play-off NBA, Utah dnes porazili 87:81 a celou sérii opanovali 4:0. Spurs nezopakovali loňskou blamáž, kdy jako první tým západu se z vyřazovacích bojů pakovali hned v prvním kole. O jejich soupeři se teprve rozhodne. Los Angeles Clippers totiž nad Memphise vyhráli 101:97 po prodloužení a vedou v sérii 3:1.

Ve 4. utkání 1. kola play off táhl San Antonio za postupem Manu Ginobili

Ve 4. utkání 1. kola play off táhl San Antonio za postupem Manu Ginobili | Zdroj: Reuters

San Antonio tentokrát netáhl za úspěchem žádný hráč základní pětky, ale střídající Manu Ginobili, který zatížil konto soupeře 17 body. Klíčovým ukazatelem nejen v tomto zápase byla střelba zpoza čáry pro střelbu za tři body. Domácí Utah v noci netrefil žádný ze svých 13 pokusů, zatímco Spurs nastříleli 10 trojek z 22.

Ve třetí čtvrtině vedli hosté už o 14 bodů, ale hráčům Jazz se podařilo dotáhnout až na rozdíl pouhých tří bodů. V tu chvíli proměnil Ginobili dva trojkové pokusy za sebou, čímž svůj tým uklidnil. Na začátku poslední části přidal trestný hod a další trojku - deseti body se tak podílel na klíčové šňůře 15:0.

Utah ovšem nic nezabalil. V poslední minutě se přiblížil na čtyři body, ale víc už nestihl. Markantní rozdíl byl mezi oběma celky také v náhradnících. Lavička Spurs přestřílela tu domácí 57:10. Domácím od oddálení konce sezony napomohlo 26 bodů Ala Jeffersona, 19 bodů Devina Harrise, ani 10 bodů a 19 doskoků Paula Millsapa.

Clippers ve čtvrtém utkání série vedli nad Memphisem na domácí palubovce ještě pět minut před koncem o 10 bodů. Jenže hosté zabojovali a dokázali utkání poslat do prodloužení.

To už ale ve Staples Center patřilo Chrisu Paulovi, který v něm zaznamenal osm ze svých 27 bodů. Grizzles po celé nastavení prohrávali. Výhru domácím pojistil sedm vteřin před koncem dvěma trestnými hody Mo Williams.

Utkání se povedla Blaku Griffinovi, který nastřílel 30 bodů a připsal si sedm asistencí. Paul k 27 bodům přidal devět doskoků a sedm asistencí. Memphis táhl rozehrávač Mike Conley s 25 body a osmi asistencemi. Rudy Gay přidal 23 bodů, ale trefil jen osm z 25 střel z pole.