Basketbalisté San Antonia vyřadili LA Clippers z play-off NBA

Basketbalisté San Antonia jsou prvními finalisty Západní konference NBA. Svého soupeře Los Angeles Clippers porazili v sérii 4:0 na zápasy, když rozhodující vítězství přidali ve včerejším zápase na palubovce soupeře, kde vyhráli 102:99. Ve finále narazí na lepšího z dvojice Oklahoma – Los Angeles Lakers.

Los Angeles Clippers  power forward Blake Griffin (32) is guarded by San Antonio Spurs small forward Kawhi Leonard (2), Manu Ginobili (20) and Boris Diaw (33) during Game 4 of their NBA Western Conference semi-final playoff basketball game in Los Angeles

Los Angeles Clippers power forward Blake Griffin (32) is guarded by San Antonio Spurs small forward Kawhi Leonard (2), Manu Ginobili (20) and Boris Diaw (33) during Game 4 of their NBA Western Conference semi-final playoff basketball game in Los Angeles | Zdroj: Reuters

Clippers přitom sehráli se San Antoniem vyrovnanou partii, v poslední čtvrtině si dokonce vypracovali šestibodový náskok, jenomže soupeř dokázal vyrovnat, a protože Chris Paul minul v poslední minutě dvě střely, uhájilo nakonec San Antonio těsné vítězství.

Soupeř San Antonia ve finále Západní konference vzejde z dvojice Oklahoma – Los Angeles Lakers, blíže k postupu má zatím Oklahoma, která v sérii vede 3:1 na zápasy.

V semifinále Východní konference dokázalo Miami vyrovnat stav série s Indianou po výhře 101:93 na 2:2. Největší měrou se o to zasloužili LeBron James a Dwyane Wade, kteří dohromady nastříleli 70 bodů a doskočili 27 míčů.