Basketbalisté Washingtonu mají první výhru. Ale bez Veselého

Basketbalisté Washingtonu ukončili čekání na první vítězství v letošní sezoně, ve třináctém letošním utkání porazili na domácí palubovce Portland 84:82. Wizards vyhráli bez jediného českého zástupce v NBA v sestavě, Jan Veselý se poprvé v sezoně na palubovku vůbec nedostal.

Rajon Rondo utkání Bostonu s Brooklynem nedohrál, byl vyloučen

Rajon Rondo utkání Bostonu s Brooklynem nedohrál, byl vyloučen | Zdroj: Reuters

Washington byl přitom zase blízko krachu, v poslední čtvrtině měl i patnáctibodový náskok, který ale promrhal a musel se o vítězství obávat až do poslední chvíle. První vítězství v sezoně jim zajistily proměněné trestné hody Emeky Okafora půl minuty před koncem utkání.

„Řekl jsem hráčům, že jsme právě prolomili led. Byl hodně tlustý, ale prolomili jsme ho. Tahle výhra je pro nás fajn, ať už jsme jí dosáhli jakkoli,“ oddechl si kouč vítězů Randy Wittman.

Boston ztratil utkání proti Brooklynu 83:95, když už od druhé čtvrtiny nemohl využít vyloučeného Rajona Ronda poté, co šel Rondo pomstít faul Krise Humphriese na Kevina Garnetta. Kromě Ronda se z palubovky poroučeli i Humphriese a Gerald Wallace.

Oklahoma na domácí palubovce porazila Houston 120:98, hodně hořký byl zápas pro Jamese Hardena, který v létě přestoupil do Houstonu právě z Oklahomy. Vynikající výkon předvedl Kevin Durant, který nastřílel 37 bodů.

I nadále se daří Memphisu, který zdolal Toronto 103:82 a na kontě má ze třinácti utkání už jedenáct výher. Výhru slavili i New York Knicks, vyhráli nad Millwaukee 102:88, Los Angeles Clippers porazili Minnesotu 101:95 a přerušili sérii čtyř proher v řadě.

NBA:

Atlanta - Charlotte 94:91, Boston - Brooklyn 83:95, Chicago - Dallas 101:78, Detroit - Phoenix 117:77,LA Clippers- Minnesota 101:95, Memphis - Toronto 103:82, Milwaukee - New York 88:102, New Orleans - Utah 84:96, Oklahoma City - Houston 120:98, Orlando - San Antonio 89:110, Washington - Portland 84:82.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít