Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA i dvanáctý duel nového ročníku

Basketbalisté Washingtonu se ani na dvanáctý pokus nedočkali výhry v nové sezoně NBA. Wizards prohráli se San Antoniem 92:118. Český reprezentant v dresu Washingtonu Jan Veselý odehrál necelých osm minut, ale nepřipsal si žádný bod.

Jan Veselý (vlevo) v utkání Washingtonu s Bostonem

Jan Veselý (vlevo) v utkání Washingtonu s Bostonem | Zdroj: Reuters

Wizards se stali dvanáctým týmem historie slavné NBA, který v úvodu sezony prohrál všech dvanáct utkání. Vůbec nejhorší start měli v ročníku 2009/2010 New Jersey Nets, kteří zaznamenali osmnáct porážek v řadě.

Se San Antoniem držel Washington krok jen do druhé čtvrtiny. Hned sedm basketbalistů v dresu Spurs se ve střelbě dostalo na dvouciferné číslo, nejlepší byl s 16 body Boris Diaw. Za Wizards zaznamenal Jordan Crawford 19 bodů. Jan Veselý stihl během necelých osmi minut jeden doskok, jednu nepřesnou střelu a čtyři fauly.

Velký obrat se povedl Milwaukee, které sice prohrávalo v Chicagu tři minuty před koncem třetí čtvrtiny 51:78, nakonec ale zvítězilo těsně 93:92. Hosté předvedli na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny sérii 19:0 a nakonec o bod vyhráli. Nejlepším střelcem Milwaukee byl Ersan Ilyasova s 18 body, za Chicago nastřílel Rip Hamilton 30 bodů.

V souboji dvou rivalů z New Yorku zvítězili Nets, kteří porazili Knicks 96:89 po prodloužení. Knicks nestačilo ani 35 bodů a 13 doskoků Carmela Anthonyho.Na výhře Nets se nejvíce podíleli Brook Lopez s 22 body a 11 doskoky a Deron Williams s 16 body a 14 asistencemi.