Basketbalisté Washingtonu ztratili v NBA vyhraný zápas

Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA na domácí palubovce s Indianou 83:85, přestože v utkání měli luxusní dvacetibodový náskok. Jan Veselý strávil v dresu Wizards na palubovce 13 minut a připsal si čtyři body a pět doskoků.

Jan Veselý

Jan Veselý | Foto: David Kubíček

Washington chtěl ve včerejším utkání s Indianou navázat na předchozí vítězství v New Jersey, proti favorizované Indianě byl ale outsiderem. Navzdory tomu to byli hráči Wizards, kdo byl v utkání v první půli lepší, soupeři povolili nastřílet jen 31 bodů.

Domácí si dokonce v utkání vytvořili až dvacetibodový náskok, ani to jim ale nestačilo. Indiana začala postupně vyrovnávat hru a vedení Washingtonu stáhla. Minutu před koncem poslal hosty do vedení Paul George a Wizards už vyrovnat v časovém limitu nestačili.

Vítěznou sérii Milwaukee, která trvala šest zápasů, ukončil Boston, který zvítězil 100:91, přestože v prvním poločase inkasoval 58 bodů. Po přestávce ale sáhli Celtics k netradičnímu pojetí hry, kdy hráči začali bránit každý někoho jiného než v první půli, a to s jim vyplatilo. Milwaukee nastřílelo ve třetí a čtvrté čtvrtině jen 33 bodů.

Dramatickou bitvu přineslo střetnutí Utahu se Sacramentem, které nakonec těsně prohrálo 102:103. Vítězný koš si devět desetin sekundy před koncem připsal Al Jefferson, který byl s 26 body také nejlepším střelcem zápasu.

NBA:

Houston - Golden State 109:83, Milwaukee - Boston 91:100, New Orleans - LA Clippers 97:90, Portland - Memphis 97:93, Sacramento - Utah 102:103, Washington - Indiana 83:85 (za domácí Veselý 4 body a 5 doskoků).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít