Basketbalisté začali kvalifikaci o OH prohrou. Lotyšsku podlehli o 12 bodů

Českým basketbalistům vstup do olympijské kvalifikace nevyšel, když v dnešním utkání podlehli Lotyšsku v poměru 71:59. Češi sice ovládli úvodní čtvrtinu a vedli ještě v průběhu té poslední, ale nakonec na Lotyše nestačili. Navzdory prohře však Češi stále mohou živit šanci na postup do semifinále kvalifikačního turnaje. K tomu však potřebují zítra zdolat Japonce.

Češi na basketbalisty Lotyška nestačili | Zdroj: ČTK

Čeští reprezentanti vstoupili do dnešního zápasu velmi dobře poté, co první čtvrtinu vyhráli 20:13. Češi se rychle ujali vedení a brzy si vypracovali více než pětibodový náskok. Velký podíl na vydařeném začátku měl především Blake Schilb, který v prvních 10 minutách zápasu zaznamenal sedm bodů.

Začátek druhého dějství Čechům však vůbec nevyšel, když během necelých čtyř minut přišli o vydobytý náskok.

Za stavu 23:20 pro Lotyše ale přišly chvíle Pavla Pumprly, jenž během krátké chvíle nasbíral pět bodů a navíc se prezentoval pohlednou nahrávkou před úspěšným zásahem Tomáše Satoranského.

Zbytek druhé čtvrtiny ovšem opět patřil Lotyšům, kterým na jejím konci patřilo vedení 31:30.

Vyrovnaný souboj pokračoval i ve třetí desetiminutovce, ale i tu nakonec zvládli lépe Lotyši, kteří ji vyhráli v poměru 20:15 a navýšili průběžné vedení na 51:45.

Češi se ale nevzdali a v úvodu poslední čtvrtiny rychle srovnali skóre. Nakrátko se dokonce vrátili do vedení, jenže ani to nakonec svěřencům Ronena Ginzburga nestačilo k tomu, aby oslavili vítězství. Ve zbytku zápasu totiž opět začali dominovat Lotyši, kteří po závěrečné siréně mohli slavit důležitou výhru v poměru 71:59.

I díky dnešnímu úspěchu se Lotyši stali vítězi základní skupiny B, takže do semifinále vstoupí z prvního místa. Druhé postupové místo si budou Češi chtít zajistit zítra, kdy je čeká duel s Japonskem.

Kvalifikační turnaj basketbalistů o postup na olympijské hry:

Bělehrad - skupina B:
ČR - Lotyšsko 59:71 (20:13, 30:31, 45:51)
Nejvíce bodů: Schilb, Veselý po 10, Pumprla, Benda po 9, Welsch 8 - Bertans 18, Timma 13, Strelnieks 11. Fauly: 27:26. Trestné hody: 23/11 - 26/22. Trojky: 2:5. Doskoky: 41:42.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít