Basketbalisté zakončí letošní program evropské kvalifikace sobotním zápasem ve Švýcarsku

První část evropské kvalifikace zakončí čeští basketbalisté ve Švýcarsku. Konkrétně ve městě Fribourg, kde sobotní duel začíná v 17 hodin a 30 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbal (ilustr. obr.) | Foto: Macfoto

Do dějiště utkání odcestovali basketbalisté po výhrách na Slovensku a doma s Kyprem. S ohledem na aktuální výsledky a výkony české reprezentace se pak nabízela otázka - byly by takové rovněž v případě, kdyby národní tým nastupoval v kompletním složení. Tedy bez řady omluvenek.


„Já bych chtěl říct, že my jsme si řekli jasně dopředu, že ti hráči, kteří byli ochotni reprezentovat, tak s těmi budeme pracovat a budeme chtít vytvořit týmovou chemii. Někdy je to složitější, že máte krátký čas, ale díky té chemii a rychlému přístupu jsme docílili kompaktnosti,“ odmítá na toto téma jakékoli spekulace trenér Pavel Budínský. .


O tu se postaraly už výsledky a výkony v přípravě na kvalifikační boje. Přesto ale, byl by tým složený vice z hráčů působících v zahraničí odlišný?

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalisté zakončí letošní program evropské kvalifikace sobotním zápasem ve Švýcarsku


„Těžko říci, zda by byl ten tým jinačí nebo ne. Já si myslím, že pokud ty hráči mají kvalitu a zapadnou do filozofie mojí nebo mých kolegů, tak si myslím, že se dá udělat dobrá chemie, pokud ti hráči mají chuť hrát za národní tým,“ říká Budínský.


„Já si myslím, že pokud by tady byli jiní hráči, tak by hovořili stejně jako ti, se kterými pracujeme. Jak vidíte, ten tým působí homogenně, což si myslím, že je dobře jak pro výsledek, tak pro klima v jakém jsme se prezentovali v poslední době.“


Zakončit blok vítězně


Sobotní duel proti Švýcarsku pak znamená pro letošní rok konec kvalifikace. Je jasné, že český tým pomýšlí také ve třetím vystoupení na vítězství.


„Utkání venku jsou trochu jiná než domácí utkání. Nicméně já věřím, že pokud budeme hrát tímhle způsobem a budeme chtít hrát podle našich not, tak máme velkou šanci. Chtěli bychom ten blok zakončit vítězstvím, když to nebude jednoduché utkání,“ přidal další pohled na letní účinkování národního týmu v evropské kvalifikaci Pavel Budínský.


Pro něj představuje působení u reprezentace novou zkušenost. Přeci jen je něco jiného pracovat na lavičce ligového klubu, než u národního týmu.


Máme málo času


„Celý ten blok měsíční je svým způsobem hrozně rychlý, jak pro trenéry, tak pro mě samotné to je něco jiného než v klubu. Je to z důvodu toho, že je potřeba si sednout a podívat se co je potřeba potrénovat nebo sladit dohromady, aby ten tým měl nějaký herní projev.“


Navíc každý hráč přichází do reprezentace s jinými návyky ze svého klubu. „Je to každý den o diagnostice. Někteří hráči si mezi sebou mohou na hřišti vyhovět lépe jiné hůře. Přeci jenom každý má jiné dovednosti. My to musíme jen sladit, ale není na to tolik času jako v klubu. Ti hráči jsou elita a tak některé věci musí vyřešit oni za nás,“ zdůraznil před sobotním utkáním evropské kvalifikace ve Švýcarsku kouč české mužské basketbalové reprezentace Pavel Budínský.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme