Basketbalistka Bortelová zvládá na ME plnit kapitánské i rodičovské povinnosti

Přes porážku s Francií si Češky na basketbalovém mistrovství Evropy zahrají čtvrtfinále, a to bez ohledu na výsledek posledního zápasu ve skupině. Kromě tréninku si tak dnes mohou užít volna a také blízkých. Své o tom ví rozehrávačka Veronika Bortelová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitánká české basketbalové reprezentace má v dějišti ME s sebou i dceru Kateřinu | Foto: Pavel Petr

Na šampionátu totiž zvládá dvě role - kapitánky týmu a také tu rodičovskou. Ve Francii má totiž s sebou dceru Kateřinu.

Musíme hrát agresivně, má jasno basketbalistka Zrůstová

Číst článek

Veronika Bortelová se na palubovce znovu objevila po roční mateřské dovolené. Pražský DSK Basketbal dovedla k záchraně mezi domácí elitou. Její formy si nemohl nevšimnout ani reprezentační trenér Lubor Blažek.

„Cítím se dobře. Jsem ráda, že mě pan Blažek povolal znova a je to pro mě odměna, ale vrchol to asi ne.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Veronika Bortelová má po porodu opět do basketbalu velkou chuť. Dokazuje to na evropském šampionátu

169 centimetrů vysoká rozehrávačka zvládla návrat opravdu rychle. Bez komplikací. „šlo to rychle. Po porodu se vážně cítím dobře.“ Za vším je třeba hledat Káťu. Maminku doslova nabíjí.

„Když jsem šla v sezoně na trénink, tak jsem se těšila. Odpočinula jsem si od mateřské a toho, že jsem byla pořád jinak zavřená doma. Pak se tam i víc těšila. Je pravda, že vás dítě nabíjí.“

Bez malé by Veronika do Francie s největší pravděpodobností nejela. Sama by pobyt na šampionátu asi nezvládla. V myšlenkách by se vracela domů.

Veronika Bortelová | Foto: Pavel Petr

„Nedala bych to bez ní a jsem vděčná, že tady může být. Mám tu hlídání, babička se o ní stará a já za nimi ve volných chvílích běhám. Jde to skloubit úplně parádně.“

Dík patří vedení

Přítomnost dcerky ve Francii ovšem nebyla podmínkou pro účast na turnaji. „Pan Blažek věděl, že tři týdny bez dcery nedám. Za to, že je tady s námi, musím hrozně moc poděkovat. Vedení mohlo říct ne a nazdar.“

To ale trenér Lubor Blažek neřekl. Kapitánka mu důvěru na mistrovství Evropy splácí. V přítomnosti dcery navíc snadněji může zapomenout na porážky. Třeba na tu páteční od Francie.

„Ne, že bych pak basket neřešila vůbec, to ani nejde, ale je pravda, že si člověk prohru nebere tolik, rychleji ji zapomene a spíš se pak zregeneruje a myslí už na další zápas, než kdyby tam dítě nebylo“ svěřila se Veronika Bortelová.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme