Basketbalistka Hanušová sní o smeči při zápase. V létě na tom bude pracovat

České basketbalistky čeká první duel v osmifinálové skupině mistrovství Evropy. V maďarském Debrecínu nastoupí proti dosud neporaženému Bělorusku. I tentokrát chtějí spoléhat na Alenu Hanušovou, která chystá pro fanoušky také jedno překvapení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alena Hanušová nastřílela v utkání s Ukrajinou 23 bodů

Alena Hanušová nastřílela v utkání s Ukrajinou 23 bodů | Foto: Václav Mudra/ ČBF

Tím nejpříjemnějším by pro příznivce basketbalu určitě byla výhra nad dosud neporaženým Běloruskem a po skončení šampionátu vybojované místo v olympijské kvalifikaci.

Alena Hanušová ale sní ještě o jedné metě. Ráda by někdy při zápase zasmečovala. „Když mi chybí asi pět centimetrů, tak proč to nezkusit a nepodpořit,“ podotkla hráčka pražského USK.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistka Alena Hanušová prozradila, že od léta začne pracovat na nárůstu svalů

Pro upřesnění, broučka koše je tři metry a pět centimetrů nad palubovkou. Čtyřiadvacetiletá opora národního týmu už o smečování uvažovala. Kvůli náročnému a hlavně nabitému programu v sezoně od myšlenky ale ustoupila.

„Řekla jsem si, že v létě začnu pořádně trénovat, aby mi trochu víc narostly svaly a měla jsme větší výskok,“ prozradila 190 centimetrů vysoká basketbalistka. „Je to sice jen pár cviků a skoků, ale je to náročné.“

Bez pomoci kondičního trenéra Aleše Kaplana se neobejde. Ten je přesvědčen, že k tomu má skutečně Alena Hanušová nakročeno.

České basketbalistky se v Debrecenu připravují na osmifinále s Běloruskem

Číst článek

„Musí mít určité dispozice a předpoklady rychlého a dynamického odrazu. Je ale otázka, aby se to zpočátku neovlivnilo jinými činnostmi, zejména vytrvalostního rázu,“ upozorňuje Aleš Kaplan.

Bude to prý ale především o trpělivosti. Nepůjde to hned. Přitom silově a odrazově na tom je dobře. „Teď jde o to, zvládnout to technicky. Hráč si někdy myslí, že když zvládne v určitém provedení provést odraz, že to půjde okamžitě. Je to ale o načasování odrazu,“ upřesnil kondiční trenér.

Už nyní česká reprezentantka vyskočí na obroučku. „Jdu do koše, chytnu se obroučky, ale klasická smeč to není. Musím to dopilovat,“ uvědomuje si Alena Hanušová.

Dnes ale smečování půjde stranou. Plně se bude soustředit na zápas osmifinále mistrovství Evropy proti Bělorusku.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme