Basketbalistka Horáková by už do Ruska hrát nešla

Zvláštní sezonu zažívá letos česká basketbalistka Hana Horáková. Načala ji v ruském Jekatěrinburgu, odkud před pár dny odešla na hostování do Košic. A se slovenským týmem Good Angels se včera podívala v rámci programu Evropské ligy do Brna, se kterým spojila převážnou část své kariéry, než předloni zamířila za zahraničním angažmá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Horáková v dresu Košic | Foto: Tereza Jelínková

Jedenáct. Právě tolik let strávila Hana Horáková v dresu brněnských Žabovřesk. Po sezoně 2009/2010 jej svlékla, protože toužila po změně. A ta byla pořádná - tehdejší reprezentační kapitánka zamířila do tureckého Galatasaraye Istanbul, kde patřila k základním stavebním kamenům družstva.

Před letošní sezonou ji zlákala nabídka ruského Jekatěrinburgu, kde zpočátku nastupovala v základní sestavě a byla spokojená. V říjnu si ale zlomila ruku a navzdory brzkému uzdravení už se zpátky na soupisku neprobojovala.

„Myslela jsem si, že to družstvo funguje jinak, ale nefunguje. Vůbec. Měla jsem to tak, že když se někdo zraní, měla bych se vrátit zpátky, ale oni si i tak našli jinou hráčku, takže tam nebyla žádná šance," říká Horáková, ale dodává, že ani tak téhle zkušenosti nelituje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistka Horáková by už do Ruska nešla

„Dalo mi to strašně moc, poznala jsem tam strašně v pohodě lidi, jak to funguje v Rusku, Jekatěrinburg jako takový. Všechno vám něco dá, mám na to i hezké vzpomínky, ale ne po basketbalové stránce," usmívá se hořce dvaatřicetiletá basketbalistka s tím, že znovu už by na nabídku jakéhokoli ruského klubu nekývla.

„Ona už přišla, ale Rusko už ne," vrtí rezolutně hlavou Horáková. I proto s povděkem přijala po domluvě s agentem nabídku odejít z Jekatěrinburgu do konce sezony na hostování do Košic, kde - jak říká - našla druhý domov.

„Jsem strašně ráda, že jsem v Košicích, stará se o mě Zuzka Žirková, úplně mě adoptovala a starala se o mě jako o vlastní, to bylo super. A holky jsou strašně příjemné, trenéři v pohodě, takže si to maximálně užívám," pochvaluje si někdejší dlouholetá brněnská opora.

Hana Horáková při rozhovoru po utkání s Brnem | Foto: Tereza Jelínková


Košic je mi líto

Paradoxem je, že Košice budou hrát v prvním kole euroligového play-off právě proti Jekatěrinburgu, a Hana Horáková tak nebude moct do těchto duelů zasáhnout.

„Přijde mi Košic líto, že mě vlastně budou mít jenom na slovenskou ligu, kde mě moc nepotřebují, protože je vážně hodně slabá. Tak ani nevím, jak to celé dopadne," krčí rameny vicemistryně světa z roku 2010.

Co bude příští sezonu, to prý zatím neřeší, stejně jako se zatím nezabývá myšlenkami na návrat do reprezentace. I když případná účast na olympiádě v Londýně je pro ni samozřejmě lákavá.

„Olympiáda je pokaždé něco speciálního, ale já to fakt nějak neřeším, až po sezoně," nechce se zatím příliš daleko do budoucnosti dívat Hana Horáková.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme