Basketbalistka Kulichová se bála o start na MS, stav kotníku se ale lepší

Už jen jediný den zbývá českým basketbalistkám do startu mistrovství světa. Největší pozornost je upřena k Petře Kulichové, která si léčí zraněný kotník ze zápasu proti Spojeným státům. Její stav se ale rychle zlepšuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kulichová patří mezi opory české reprezentace | Zdroj: ČTK

„Nechci být sprostá, ale přemýšlela jsem, že nepojedu. Nakonec se rozhodlo, že poletím, ale měla jsem myšlenky, že jsem ztratila mistrovství světa. Nevěděla jsem, co dál,“ svěřila se pivotka českého týmu Petra Kulichová.

Zranění si přivodila při posledním přípravném zápase proti USA. Nyní se ale její stav zlepšuje. „Je to dobré a bez bolesti, jde o to, aby trošku ustoupil otok a zlepšila se pohyblivost,“ přeje si hráčka Besiktase Istanbul.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zranění pivotky mluvil s Petrou Kulichovou a českým realizačním týmem v Ankaře reportér ČRo Pavel Petr

Hlavní slovo při návratu na palubovku bude mít lékař. „Je to výron s malým poškozením kloubního pouzdra. Je to nepříjemné zranění, ale s adekvátní léčbou je velká šance, že by se během několika dní vrátila do plné zátěže,“ říká lékař české reprezentace Vojtěch Havlas.

Také trenér Lubor Blažek věří, že v důležitých zápasech se nebude muset bez přítomnosti tradiční oporu národního týmu obejít. „Pro tým je dost důležitým hráčem, ale musím dát na názor lékařů a na její pocity.“

I kvůli svému působení v Istanbulu se do Turecka těšila. „I manažeři z klubu mi psali a přijedou se podívat, ale říkali, ať jsem hlavně opatrná. Ale chci se ukázat, že budou mít platnou hráčku v klubu,“ plánuje třicetiletá Petra Kulichová. Úvodní duel s Brazílií Češky sehrají v sobotu večer.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme