Basketbalistka Ticha Penicheiro se loučí s USK

Ze soupisky basketbalového klubu ZVVZ USK Praha zmizí už zítra jedno jméno. S týmem se loučí portugalská rozehrávačka Ticha Penicheirová, která v družstvu českých mistryň zaskakovala za zraněnou Lindsay Whalenová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ticha Penicheirová si Prahu i USK zamilovala | Foto: Tereza Jelínková

Když na konci října přibyla Ticha Penicheirová do sestavy USK, měli trenéři Lubor Blažek s Ivanem Benešem obavy, jak rychle se dokáže sžít s týmem a jeho stylem hry. Ty obavy, jak se brzy ukázalo, byly liché. Usměvavá Portugalka vnesla nový impuls nejen na palubovku, ale také do kabiny, a bleskurychle se stala vůdčí postavou pražského celku.

Teď se s ním loučí, a nemohla to provést stylověji - ve svém posledním euroligovém utkání v dresu USK přispěla 14 body k vítězství Pražanek 98:60 nad litevským Kaunasem. Ptáte se, jestli myslela na to, že už si Euroligu za USK minimálně letos nezahraje?

„Přiznám se, že jsem na to myslela. Víte, tohle je tým, ve kterém se mi moc líbí, i když jsem tu strávila jen měsíc a půl. Zamilovala jsem si město, klub, svoje spoluhráčky i trenéry, opravdu je to tu úžasné. Vždycky je smutné, když něco končí, tohle pro mě byla skvělá zkušenost," svěřovala se sedmatřicetiletá rozehrávačka se smutným úsměvem hned po zápase.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Tereza Jelínková vyzpovídala Tichu Penicheirovou

Spoluhráčky i trenéři si od počátku nesmírně pochvalovali její zkušenosti a basketbalovou chytrost, díky které dokázala týmu pomoct k vítězství v koncovkách vypjatých zápasů. Nejen proto by prý klub v budoucnu jejích služeb ještě rád využil. A samotná Ticha vůbec není proti.

„Ráda bych se sem vrátila, opravdu to tady pro mě byla výborná zkušenost a hezky strávený čas. Když se mi někde líbí, zpravidla se tam chci vrátit, ať už jako hráčka nebo jen jako divačka. Nechávám si otevřená zadní vrátka," dává Portugalka naději i fanouškům, kterým za krátkou dobu také přirostla k srdci.

Na druhou stranu ale přiznává, že teď se těší na zasloužený odpočinek. Vždyť po náročné sezoně v WNBA na něj vzhledem k nečekanému angažmá v USK neměla vůbec čas.

Na českou ligu nezapomenu

Ticha Penicheirová (uprostřed) ve svém posledním euroligovém utkání za USK | Foto: Tereza Jelínková

„Pojedu domů a konečně si užiju svoji rodinu, kterou jsem od dubna neviděla. Budu si prostě užívat volný čas se svými rodiči a svým malým synovcem. Chci mít kolem sebe rodinu a přátele. Sice mi volal agent, že o mě stojí další týmy, ale nevím, jestli je to teď ten správný čas, vážně si potřebuju odpočinout."

Zpátky domů odletí Ticha Penicheirová už 18. prosince. Ukončení angažmá v pražském klubu ale podle jejích slov rozhodně neznamená, že by další cestu týmu letošní Euroligou i českou ligou přestala sledovat. Naopak!

„Budu se koukat na zápasy USK na internetu. I když odcházím, pořád je to tým, který mi přirostl k srdci, takže mu přeju jen samá vítězství - a budu taková fanynka na dálku," slibuje věrnost a podporu úřadujícím českým mistryním Ticha Penicheirová.

Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme