Basketbalistka Veselá staví reprezentaci nad zámořskou WNBA

Po sezóně se vždy rozhoduje, kam přestoupí, a vždy nakonec prodlouží v současném působišti, tedy španělské Valencii. Řeč je o basketbalistce Janě Veselé, která zažila letos extrémně vydařenou sezónu. Získala v ní nejen španělský titul, triumf slavila i na poli slavné Euroligy. Nejen proto se od ní očekává hodně i v české reprezentaci, která se chystá na olympijský kvalifikační turnaj v Ankaře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky | Foto: David Kubíček

Veselá by se už mohla považovat za takovou malou sběratelku trofejí. Kromě toho, že se může chlubit titulem ze zámořské WNBA, se letos už podruhé radovala z vítězství v Eurolize. V istanbulském finále proti Rivasu Madrid k němu193 centimetrůhráčka Valencie přispěla dvěma body a třemi doskoky. Po úspěšně sezóně, ozdobené navíc španělským titulem, tak zrovna Veselá nepatří mezi ty hráčky, které by se porozhlížely po novém angažmá.

„Každý rok přemýšlím, že bych zkusila něco nového, ale nakonec se vždycky rozhodnu pro Valencii, která má každý rok výborný tým, navíc život ve Valencii je super, takže co víc si člověk může přát. Tak jsem jim to na příští rok zase podepsala,“ prozrazuje Veselá.

Stále o ni přitom usilují i týmy z nejslavnější zámořské soutěže. Především ten ze Seattlu, se kterým před dvěma roky získala pražská rodačka tolik ceněný titul.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Veselá podepsala znovu smlouvu ve Valencii, po vydařené sezoně se těší na zápasy v reprezentačním dresu

„Je pravda, že mi trenér každý rok volá, že by chtěl, abych tam šla hrát. Já jsem ale jasně řekla, že už nechci opakovat to, co bylo předtím, bylo to strašně náročné. Pro mě je hlavní reprezentace,“ osvětluje Veselá sympatické důvody, proč zůstává na úkor Ameriky stále věrná svému španělskému angažmá.

Právě česká reprezentace, potažmo její fanoušci, budou i na ni v následujících týdnech hodně spoléhat. Ve hře je totiž červnový kvalifikační turnaj o účast na olympijských hrách. Že by před ním byla po náročné sezóně nějak extrémně unavená, Veselá odmítá.

„Ve Valencii jsme měli hodně široký kádr, takže i když jsme hráli hodně zápas, často se střídalo. Nehrála jsem čtyřicet minut, únava nebyla nijak hrozná. Co se týče kvalifikace, myslím, že ve skupině šanci určitě máme. Motivace je veliká postoupit na olympiádu je náš cíl,“ přemítá Veselá při bližším zkoumání české kvalifikační skupiny B.

Z ní postupují do čtvrtfinále turnaje první dva celky a až vítěz následného souboje bude moci začít slavit postup. Veselá bude vedle Horákové nebo Vítečkové patřit v Ankaře k těm, které ponesou největší tíhu odpovědnosti za kvalifikační výsledky. Zúročit přitom bude moci zkušenosti i z letošní, v jejím případě maximálně vydařené sezóny.

„Je to o všeobecných zkušenostech. My máme odehraných hodně kvalitních zápasů a finále, jsme zvyklé na to, hrát zápasy ‚o život‘,“ přistupuje s optimismem k následnému účinkování v reprezentaci Veselá.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme