Basketbalistkám USK se v EL daří. Potvrdí to i v Salamance?

Po týden staré výhře nad tureckým Galatasarayem stojí před basketbalistkami USK Praha v Eurolize další a ještě větší výzva. K šestému zápasu skupiny C nastoupí na půdě španělské Salamanky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek, | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Španělky poznaly hořkost porážky teprve v posledním zápase skupiny C na půdě moskevského Spartaku, a že jde o velice nepříjemného soupeře, vědí už i hráčky pražského USK.

Ty v úvodním měření sil prohrály doma o jediný bod 65:66. Ověřily si tak ale, že k poražení Salamanka rozhodně je. Už nyní na začátku odvetných duelů tak trenér Lubor Blažek začíná pomalu ve své hlavně kalkulovat, jak zmíněný duel může ovlivnit postupové počty a s jakou bilancí by byl po základní skupině u svého týmu vlastně spokojený.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistkám USK se v EL daří. Potvrdí to i v Salamance?

„Ideální stav je 7-3 po skončení celé té části. 7-3 je opravdu knap, spíše 6-4,“ je Blažek opatrný před duelem se Salamankou ve věštbě počtu výher a porážek USK po ukončení základní skupiny.

V pražském týmu přesto po třech výhrách v řadě vládne optimistická nálada. Co se týká případných postupových šancí zůstávají ale i samotné hráčky velice opatrné.

„Je to hrozně zrádné, Euroliga je rok od roku těžší a týmy jsou výborné. Já doufám, že když se k nám za chvíli přidá i ‘Evina‘ Maltsi, že budeme hrát ještě mnohem lépe. A uvidíme, jak se to vyvine,“ vyhlíží už mimo jiné Eva Vítečková návrat zraněné řecké reprezentantky USK Maltsiové.

Právě ta byla v úvodním duelu se Salamankou se 17-ti body nejlepší střelkyní českého klubu, do odvety ale stále ještě nebude moci nastoupit.

„Je zraněná. Týmu by pomohla, ale je dobře, že se tam našly náhrady, že jsme našly jiné sestavy, že jsme velice solidně schopni hrát na dva ‘malý‘. Což myslím naší hře prospívá a hrajeme dobře,“ snaží se i ve zranění Maltsiové najít trenér Blažek určitá pozitiva.

Nabudit tým podobnými pochvalami bude, co se týká sebevědomí před duelem se Salamankou, určitě prospěšné. Na soupisce soupeře lze totiž najít taková jména jakými jsou Alba Torresová, Sancho Lyttleová nebo brazilská pivotka De Souzová. Tedy hráčky, které si čeští fanoušci basketbalu stále ještě pamatují jako velké hvězdy nedávného domácího, a pro české barvy tolik úspěšného, evropského šampionátu.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme