Basketbalistky Brna podlehly Rivasu Madrid a musí hrát třetí zápas

Kvůli katastrofální druhé čtvrtině, kdy nedokázaly šest minut vstřelit koš, musí Brňanky znovu cestovat do Madridu k rozhodujícímu utkání osmifinále Evropské ligy. Nedokázaly totiž navázat na výhru na půdě Rivasu a doma podlehly těsně 64:67.

Basketbal

Basketbal | Foto: Fotobanka stock.xchng

Brňanky do utkání vlétly s chutí a nic nenasvědčovalo tomu, že by si měly přivodit nějaké komplikace na cestě do vysněného čtvrtfinále Euroligy. V první čtvrtině své soupeřky jasně přehrály a vybudovaly si jedenáctibodový náskok.

O osudu utkání se ale rozhodlo ve druhé periodě, kdy hráčky madridského Rivasu dokázaly čtrnáctibodovou šňůrou otočit skóre na svou stranu. Brňanky bez zraněných Kulichové, Žirkové a Vítečkové hrály nervózně a za druhou čtvrtinu daly pouhých osm bodů.

00:00 / 00:00

Reportáž z utkání Brno - Rivas Madrid

Španělky tak získaly psychickou výhodu a vývoj zápasu už držely ve svých rukou. Střelecky se prosazovaly zejména Dubljevičová a pivotka Langhorneová a Rivas i díky jejich výkonům získal až desetibodový náskok.

Ani v závěrečné části domácí hráčky zápas nevzdávaly a vynutily si tak dramatickou koncovku. Osm sekund před koncem mohla dokonce po trestném hodu Machové vyrovnat McWillimasová, ale po doskoku netrefila koš. Prosadily se naopak na druhé straně Španělky a vynutily si tak třetí, rozhodující zápas na své palubovce.

Frisco Sika Brno - Rivas Madrid 64:67 (21:10, 29:30, 46:51)

Nejvíce bodů: Bonnerová 27, Horáková 17, Škerovičová 6 - Langhorneová 19, Dubljevičová 16, Morenová 7. Rozhodčí: Koromilas (Řec.), Ganijev (Rus.), Denkovski (Mak.). Trestné hody: 30/23 - 18/14. Fauly: 15:26. Trojky: 5:5. Diváci: 1200. Stav série: 1:1.

Martin Hlucháň, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít