Basketbalistky Brna porazily v Praze USK a vybojovaly si prodloužení finálové série

Basketbalistky IMOSu Brno zvládly dramatický závěr třetího finálového utkání a odvrátily konec série. V hale na Folimance porazily domácí USK Praha 73:72 a snížily zápasový stav na 1:2. Další duel se hraje ve čtvrtek v Brně.

Basketbalistky Brna (v zeleném) si vybojovaly prodloužení finálové série

Basketbalistky Brna (v zeleném) si vybojovaly prodloužení finálové série | Zdroj: ČTK

Brno bylo blízko k vítězství už v minulém utkání, na domácí palubovce ale nezvládlo závěr. Tentokrát ale mělo v dramatické koncovce více štěstí.

Hostující hráčky se ve vyrovnaném duelu dostaly na začátku poslední čtvrtiny do vedení o sedm bodů, jenže pražský tým zača rozdíl ve skóre postupně stahovat. V posledních třech minutách si potom nikdo nedokázal vybudovat větší než jednobodový náskok.

Vysokoškolačky měly ukončení série ve svých rukou po zbytečné ztrátě Brna v posledních 60 sekundách. Koš se jim ale vstřelit nepodařilo, prohrály 72:73 a finále pokračuje.

00:00 / 00:00

Reportér Jakub Kanta mluvil po utkání s brněnskou rozehrávačkou Hanou Horákovou

Finále play-off basketbalové ligy žen - 3. zápas:

ZVVZ USK Praha - BK IMOS Brno 72:73 (18:20, 33:34, 51:55)

Nejvíce bodů: Škerovičová 15, Elhotová 12, Vítečková a Vaughnová po 10 - Pecková 21, Abdiová 17, Horáková 14, Jurčenková 12. Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Kučerová. Fauly: 12:14. Trestné hody: 9/6 - 10/8. Trojky: 6:7. Stav série: 2:1.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít