Basketbalistky Brna prohrály i v Moskvě a jsou v EL stále poslední

Čtvrtou porážku v řadě a sedmou celkově utrpěly basketbalistky Frisco Sika Brno v 8. kole Evropské ligy na půdě favorizovaného Spartaku Moskva. Favorizovaným Ruskám podlehly svěřenkyně kouče Bobrovského 62:97, především kvůli špatnému výkonu v úvodu utkání. V tabulce skupiny C jsou stále poslední a jejich šance na postup do play-off je jen teoretická.

Basketbal. Ilustrační foto

Basketbal. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Brňanky už po první čtvrtině prohrávaly vysokým rozdílem 7:33, především kvůli ztrátám při zakládání protiútoků a zbrklým střelám, kterým chyběla přesnost. České vicemistryně se v první půli mohly opřít pouze o Hejdovou, která se ze 3 střel z pole ani jednou nemýlila, a to bylo málo.

Ruský tým poté viditelně polevil a brněnským basketbalistkám se podařilo zastavit divoký narůst rozdílu ve skóre, ale o osudu utkání už bylo rozhodnuto. Nejlepší střelkyní Brna byla s 19. body Hejdová, americká rozehrávačka Thomasová dala bodů 12 a Hanušová 11. Nejlepší domácí hráčka Candice Dupreeová nastřílela Brňankám 25 bodů a doskočila sedm míčů.

Moskevský Spartak si tak se ziskem 14 bodů upevnil pozici na čele skupiny C, naopak brněnské Frisco je s 9 body za pouhé jedno vítězství poslední.

8. kolo Evropské ligy basketbalistek, skupina C:

Spartak MO - Frisco Sika Brno 97:62 (33:7, 54:29, 78:48)

Nejvíce bodů: Dupreeová 25, Milovanovičová 15, Augustusová 10 - Hejdová 19, Thomasová 12, Hanušová 11. Trestné hody: 14/9 - 16/12. Fauly: 18:15. Trojky: 4:2

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít