Basketbalistky Brna prohrály úvodní čtvrtfinálový zápas EL

Střídavé úspěchy zaznamenaly české týmy v evropských basketbalových pohárech. Brňanky prohrály v prvním čtvrfinálovém utkání Euroligy v Krakově s místní Wislou 74:78, muži Nymburka naopak ve 4. kole osmifinálové skupiny Euro Cupu porazili Gran Canarii 79:71 po prodloužení.

Basketbalový míč

Basketbalový míč | Foto: basketskup.cz

Čtvrtfinále Evropské ligy basketbalistek, úvodní zápas:
Wisla Krakov - Frisco Sika Brno 78:74
(19:19, 34:43, 56:62).

Brněnské hráčky začaly utkání dobře. Po první čtvrtině byl sice ještě stav nerozhodný, do poločasu ale už měly svěřenkyně Jana Bobrovského náskok devíti bodů. Také po polovině duelu to vypadalo, že Brno míří za vítězstvím. Své vedení si udržovalo a nepouštělo domácí tým na dohled ve skóre.

V samotném závěru utkání se ale projevila na českém týmu únava, která pramenila ze skutečnosti, že odehrálo celý zápas pouze v šesti hráčkách. Brňankám se přestala dařit střelba a nadšeně bojující Wisla čtyři minuty před koncem vyrovnala na 72:72.

Polský celek poté strhnul čtyřmi body vedení na svou stranu. Brno se ještě dokázalo přiblížit na skóre 76:74, o vítězství domácích však definitivně rozhodla 16 sekund před koncem dvěma proměněnými trestnými hody Burseová.

Odvetný zápas se hraje v Brně v pátek.

Nejvíce bodů: Kobrynová, Burseová, Castro-Marquezová po 18, Cohenová 13 - Vítečková 22, Škerovičová 20, Bonnerová 17. McWilliamsová 8. Rozhodčí: Kokainis (Lot.), Halliko (Est.), Anderssonová (Fin.). Trestné hody: 13/8 - 20/16. Fauly: 18:14. Trojky: 6:6. Diváci: 3000. Stav série: 1:0.

Utkání skupiny L osmifinále EuroCupu:
ČEZ Nymburk - Gran Canaria 79:71 po prodl.
(17:24, 41:34, 55:55, 69:69)

Nymburští basketbalisté šli do utkání s vědomím, že jedině výhra je může udržet ve hře o postup do čtvrtfinále. Úvod zápasu se ale domácím nevydařil. Po první čtvrtině prohrávali o sedm bodů a zdálo se, že španělský tým kráčí i podruhé v osmifinálové skupině za výraznou výhrou nad Nymburkem.

Svěřenci trenéra Katzurina ovšem postupně zpevnili obranu, dařit se jim začalo také při střelbě a výsledkem byl poločasový náskok 41:34. Ve třetí a čtvrté čtvrtině se oba týmy přetahovaly o vedení a zápas tak nakonec dospěl k nerozhodnému výsledku 69:69.

V prodloužení už jasně kraloval Nymburk a udržel tak dvě kola před koncem osmifinálové skupiny naději na účast v další fázi soutěže.

Nejvíce bodů: Lee 19, Sokolovský 17, Benda a Lenzly 13, Lewis 10 - Carroll 21, Savane 15, Bellas 10. Rozhodčí: Muhvič (Chorv.), Maričič (Srb.), Sharro (Švéd.). Trestné hody: 16/14 - 23/14. Fauly: 21:20. Trojky: 9:9. Diváci: 7280.

Crvena Zvezda Bělehrad - Türk Telekom Ankara 76:78