Basketbalistky Brna protrhly v Eurolize černou sérii, USK prohrál

Čekání českých basketbalistek na první vítězství v tomto ročníku prestižní Euroligy je u konce. Černou sérii zlomilo Brno, které porazilo Wislu Krakov 77:74 po prodloužení, a na evropské scéně tak vyhrálo po 11 zápasech. Nedařilo se naopak zástupkyním pražského USK, které podlehly Jekatěrinburgu 71:78.

Jelena Dubljevičová z USK v souboji s Annou Petrakovovou z Jekatěrinburgu.

Jelena Dubljevičová z USK v souboji s Annou Petrakovovou z Jekatěrinburgu. | Zdroj: ČTK

Oba týmy odehrály vyrovnané a trochu bláznivé duely. Brňanky prohrávaly po dobu jedenatřiceti minut z celkových čtyřiceti pěti, a přesto v napínavém závěru uspěly. Do prodloužení přitom šel zápas za stavu 64:64 jenom díky výbornému bloku Terezy Peckové v poslední vteřině základní hrací doby. V nastaveném čase už měly domácí hráčky více sil a téměř po celou jeho délku si udržovaly alespoň minimální odstup.

IMOS Brno - Wisla Krakov 77:74 po prodl. (11:14, 28:33, 45:51, 64:64)
Nejvíce bodů: Abdiová 24, Ohldeová 18, Horáková 15 - Charlesová 32, Ouvinová 10, Krezelová, De Mondtová a Hortiová po 8. Rozhodčí: Vassallo (Mal.), Špendl (Slovin.), Stoica (Rum.). Trestné hody: 22/18 - 14/11. Fauly: 21:25. Trojky: 5:1. Diváci: 800.

Naopak úřadující české mistryně z pražského USK si po vyrovnaném úvodu vypracovaly proti ruskému celku až čtrnáctibodový náskok a zdálo se, že si utkání pohlídají. Ale podobně jako v předchozích dvou duelech slibně rozehraný zápas nezvládly. Od poloviny třetí čtvrtiny už na Jekatěrinburg nestačily a dotahovaly marně. Pražankám tak nepomohla ani nová trenérka Natália Hejková.

ZVVZ USK Praha - Jekatěrinburg 71:78 (19:20, 38:31, 54:61)
Nejvíce bodů: Dubljevičová 14, Brunsonová 12, Vítečková a Vaughnová po 9 - Taurasiová 25, Kobrynová 13, Grudaová a Parkerová po 11. Fauly: 19:16. Trestné hody: 13/10 - 22/15. Trojky: 5:5.

Tereza Jelínková, Jan Suchan, Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít