Basketbalistky Brna se pokusí napravit dojem proti Schiu

Jedinou výhru si zatím připsaly basketbalistky Brna v tomto ročníku Euroligy. V tabulce skupiny D jim tak zatím patří nelichotivé poslední šesté místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalový míč

Basketbalový míč | Foto: stock exchange

Brňanky přes sezónu zcela přebudovaly svůj tým. Ztrátu mnoha opor, které přešly do pražského USK, se jen velice těžce daří narychlo zacelit. Svěřenkyně trenéra Bobrovského na to doplatily hned v úvodním duelu Euroligy právě na půdě italského Schia, se kterým prohrály o hrozivých 45 bodů.

„Schiu vyšlo všechno na co sáhly. Kdežto my jsme pokazili vše, na co jsme se sáhli, především v obraně,“ vrací se trenér Bobrovský k prohře 44:89 z říjnového vstupu svého týmu do Euroligy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brňanky zkusí napravit dojem proti Schiu

Nyní přivítají Brňanky stejného soupeře před domácími fanoušky a podle kouče jihomoravského klubu se slavnou historií, by tento duel měl mít úplně jiný průběh než ten úvodní na Apeninském poloostrově.

„Náš výkone šel nahoru. Především u Fordové, která už se začíná stávat oporou družstva, a když se k ní připojí i ostatní hráčky, tak si myslím, že nejsme bez naděje na vítězství,“ poukazuje Bobrovský na poslední výborné výkony nové americké posily Cheryl Fordové.

Té se snaží vzorně sekundovat také švédská dvojice Eldebrinková-Halvarssonová, přesto podle Bobrovského některé hráčky v kádru stále jen marně vyhlíží formu, která by mohla vést k výraznějšímu výsledkovému brněnskému procitnutí v pohárové Evropě.

„Alena Hanušová, měla zažívací problémy. Romana Stehlíková se v obraně hodně snaží, a pokud se snaží v obraně, tak je to dobrý,“ zůstává Bobrovský kritický k některým hráčkám týmu, který teprve postupně hledá svoji herní tvář.

Přesto výkony brněnského týmu mají stále stoupající křivku a to i na půdě Euroligy. Na palubovce silné Valencie tým naposledy podlehl jen o 8 bodů a před domácí odvetou se Schiem tak jednoznačně zbrojí na vítězství, které by mělo vrátit alespoň trochu oné fanouškovské euforie do dlouholeté domácí basketbalové Mekky.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme