Basketbalistky Brna slaví první výhru v Eurolize, ruský Orenburg porazily 76:67

Basketbalistky IMOSu Brno přehrály ve třetím kole Evropské ligy na domácí palubovce ruský Orenburg 76:67. Svěřenkyně trenéra Bobrovského si tak připisují první vítězství v prestižní soutěži, jejich dnešní soupeř naopak na výhru dál čeká.

Utkání 3. kola Evropské ligy basketbalistek IMOS Brno - Orenburg 20. listopadu v Brně. Zleva Danielle Hamiltonová Carterová z Brna, Temeka Johnsonová z Orenburgu a Ivana Jalčová z Brna. | Zdroj: ČTK

Zápas nabídl vyrovnaný úvod, ve kterém v dresu domácích zářila Alena Hanušová. Především díky jejímu výkonu se Brňanky po první čtvrtině těšily z vedení 18:14. Ve druhé desetiminutovce byl rozdíl mezi oběma celky ještě výraznější, IMOS využil nekoncentrovanosti hostující obrany a získal až osmibodové vedení.

Ještě do poločasu byl ale průběžný výsledek vyrovnaný. Orenburgu výrazně prospěl oddychový čas, po kterém zmíněný náskok velice rychle smazal. V polovině utkání tak ruský tým dokonce vedl 36:35.

Vyrovnaný byl i další průběh hry. Domácí tým hnalo za první výhrou v Eurolize fantastické publikum, kterému se jejich oblíbenkyně odvděčily dobrým výkonem v závěru třetí čtvrtiny. Před poslední částí hry vedly svěřenkyně trenéra Bobrovského 53:48.

Náskok už Brňanky díky zodpovědné hře do konce utkání udržely a po kvalitním výkonu zvítězily 76:67. Triumf nad Orenburgem znamená pro IMOS zisk první výhry v tabulce skupiny B.

„Šly jsme do toho s tím, že je tu šance vyhrát. I první dva zápasy jsme byly blízko k výhře, teď jsme ale celý zápas dřely a věděly jsme, že se to zlomí. Byl tam jeden úsek hry, kdy jsme se nemohly trefit, na konci čtvrté čtvrtiny jsme ale daly důležité koše. Jsme rády, že jsme doma vyhrály,“ řekla po utkání pivotka Anna Jurčenková.

Evropská liga basketbalistek - 3. kolo:

Skupina B:

BK IMOS Brno - Naděžda Orenburg 76:67 (18:14, 35:36, 53:48)
Nejvíce bodů: Hanušová 23, Keyová 18, Jalčová 13, Jurčenková 12 - Bonnerová 21, Anojkinová 10, Žediková 10. Rozhodčí: Vinasi (Rum.), Adamovič (Bosna), Smiljaničová (Srb.). Trestné hody: 23/21 - 15/11. Fauly: 16:21. Trojky: 5:0. Diváci: 850.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít