Basketbalistky Brna udržely naději na Final Four EL

Frisco Sika Brno vyhrálo druhý čtvrtfinálový zápas Euroligy basketbalistek nad Wislou Krakow 87:72, srovnalo stav série na 1:1 a vynutilo si třetí rozhodující utkání. To se bude hrát 3. března na palubovce polského týmu.

Brňanka De Wanna Bonnerová (vpravo) v souboji s Iziane Castrovou Marquesovou z Krakowa | Zdroj: ČTK

Frisco Sika Brno - Wisla Krakov 87:72 (24:23, 43:38, 66:52)

Dva rozdílné poločasy viděli diváci v brněnské hale Rosnička. Oba ale měly jedno společné, krátkou pauzu vynucenou výpadkem elektřiny.

V prvním poločase se Brnu nedařilo hrát podle představ jeho trenéra Jana Bobrovského. I přesto se štěstím vedlo v poločase o pět bodů.

Druhá polovina utkání ale byla jednoznačně v režii domácích hráček, které nakonec porazily Wislu Krakow 87:72.

O postupujícím do Final Four tak bude muset rozhodnout až třetí vzájemný duel, který se hraje příští středu na palubovce polského týmu.

Nejvíce bodů: Vítečková 25, McWilliamsová 20, Škerovičová a Bonnerová po 15 - Castro-Marquezová 19, Kobrynová 15, Cohenová 12, Zohnová 11. Rozhodčí: Anzulovič (Chorv.), Vučkovič (Slovin.), Vukanovičová (Srb.). Trestné hody: 4/3 - 11/4. Fauly: 10:6. Trojky: 8:6. Diváci: 2100. Stav série: 1:1.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít